Czy wakacje to dobry czas na szukanie pracy?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 14:41
- Zawsze uśmiecham się, kiedy słyszę, że w naszej branży wakacje są sezonem ogórkowym - mówi Łukasz Dłuski, dyrektor ds. rekrutacji stałych Devire. Jacy pracownicy są najbardziej poszukiwani na polskim rynku pracy i czy łatwo znaleźć nową pracę w wakacje?
Audio
  • Czy wakacje to dobry czas na szukanie pracy? (Jedynka/ Pieniądz nie śpi)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Gość Jedynki zauważył, że z branżą rekrutacji stałej związany jest od 10 lat i od tego czasu tylko w jednym miesiącu, tj. w sierpniu 2017 roku, spotkał się z sytuacją, że było mniej pracy niż zwykle. - Owszem, rekrutacje podczas wakacji przedłużają się, ale to ze względu na to, że decydenci urlopują się. Jednak w ich strategiach rekrutacyjnych nie możemy mówić o żadnym spowolnieniu. To jest taki sam kwartał jak każdy inny - słyszymy.

Sporym uznaniem na rynku pracy cieszą się specjaliści z obszaru IT, którzy tygodniowo potrafią otrzymać po kilka ofert zmiany pracy. Kim jeszcze warto być, żeby zarabiać przyzwoite pieniądze? - Po Indiach jesteśmy drugim rynkiem, jeśli chodzi o centra usług wspólnych i właśnie na tym rynku jest duże zapotrzebowanie na specjalistów. Również w branży sprzedaży mamy dzisiaj deficyt na dobrych handlowców i tam też można przebierać w ofertach - dodaje Łukasz Dłuski.

Czy kandydaci często odrzucają oferty nowej pracy? Dlaczego pracodawcy rzadko podają w ogłoszeniach kwoty proponowanych wynagrodzeń?

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pieniądz nie śpi

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Gość: Łukasz Dłuski (dyrektor ds. rekrutacji stałych Devire)

Data emisji: 11.07.2019

Godzina emisji: 5.35

DS

Czytaj także

Przerwa w pracy. Sprawdź, jakie prawa ci przysługują

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 14:23
Jedni spożytkują przerwę w pracy na przeglądanie portali społecznościowych i udanie się do pobliskiego sklepu, a inni wyjdą na papierosa. Jakie prawa co do długości przerwy mają pracownicy i w jaki sposób mogą tę przerwę wykorzystać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zaskórniaki" kontra konto rodziców. Czym dziecko zapłaci na koloniach?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:08
Czasy, w których dziecko było skazane na "zaskórniaki" od rodziców w trakcie pobytu na koloniach, już dawno minęły. W jaki sposób można zadbać o to, aby dziecko miało dostęp do naszych pieniędzy lub... żeby ten dostęp uniemożliwić?
rozwiń zwiń