Pastor z Brazylii zatrzymał się, bo usłyszał głos

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 15:04
- Kierowca, który nas zabrał z drogi, okazał się być pastorem. Podobno tego dnia mijał nas 3 razy, aż w końcu jakiś głos kazał mu po nas wrócić - opowiada podróżniczka Urszula Szczęsny. Czy warto wybrać się w podróż do Foz do Iguaçu i Brazylii?
Audio
  • Podróż do Brazylii (Jedynka/ Pieniądz nie śpi)
Foz do Iguau
Foz do IguaçuFoto: pixabay

- Podróż przez Brazylię była ostatnim etapem naszej 4-miesięcznej wyprawy. W Brazylii byliśmy w sumie około 2 tygodni. Myślę, że wydaliśmy około 1000 złotych na 2 osoby - opowiada podróżniczka. - W miejscowości Foz do Iguaçu znajdują się przepiękne, zjawiskowe wodospady - dodaje.

Foz do Iguaçu to miasto w Brazylii będące szóstym pod względem wielkości organizmem miejskim stanu Paraná. Liczba mieszkańców wraz z obrzeżami wynosi 270 000 mieszkańców. Miasto leży około 500 km na zachód od Kurytyby będącej stolicą stanu. Odległość drogowa od Rio de Janeiro wynosi 1500 km , a od São Paulo 1050 km. Około 20 km na północ od miasta znajduje się wielka zapora Itaipu, niedaleko jest też do wodospadów Iguaçu. Wybudowany w latach 1960-1965 Most Przyjaźni łączy miasto z leżącym na przeciwległym brzegu rzeki Parana - paragwajskim miastem Ciudad del Este.

- O Brazylii wiedzieliśmy tak naprawdę niewiele. Dawno już zarzuciliśmy czytanie przewodnika, który zalecał, żeby najlepiej nigdzie się nie ruszać, bo wszędzie jest zbyt niebezpiecznie. Po pozytywnych doświadczeniach związanych z Peru, Boliwią, Chile i Argentyną, byliśmy przekonani, że również Brazylia nas nie zawiedzie - słyszymy.

Jak wygląda plecak podróżnika? Do jakiej rodziny trafiła nasza podróżniczka? Co warto zostawić rodzinie w Polsce, kiedy wybieramy się w podróż do Ameryki Południowej

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału.

***

Tytuł audycji: Pieniądz nie śpi

Prowadzi: Mariusz Gzyl

Gość: Urszula Szczęsny

Data emisji: 23.07.2019

Godzina emisji: 5.18

DS

Czytaj także

Grenlandia. Daleka podróż w niskiej cenie?

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2019 14:25
Czy wiecie, że nawet w odległe zakątki świata można podróżować, nie posiadając worka wypełnionego pieniędzmi? Jednym z takich miejsc jest Grenlandia. 
rozwiń zwiń