X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Lato z Radiem" zaciąga się do wojska. Jak zostać żołnierzem?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2019 16:37
W cyklu "Gdzie jest reporter?" Maciej Walecki odwiedził Poznań, gdzie w ramach kampanii "Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej" można wziąć udział w ćwiczeniach na terenie jednostki wojskowej. Czego można nauczyć się na wirtualnym polu bitwy i czy faktycznie można poczuć się jak na wojnie?
Audio
  • Zapis relacji Macieja Waleckiego z wyprawy do Poznania (Gdzie jest reporter?/Jedynka)
ілюстрацыйны здымакFoto: Shutterstock

Maciej Walecki porozmawiał z zastępcą komendanta ppłk Jarosławem Muszyńskim z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych o tym jak wyglądało sobotnie szkolenie. - W szkoleniu wzięli udział nie tylko poznaniacy, ale też osoby z sąsiednich miast - powiedział gość Jedynki. Dodał również, że biorący udział w szkoleniu mogą skorzystać z laserowego symulatora strzeleckiego "Śnieżnik". - Biorąc pod uwagę, że szkolimy żołnierzy zawodowych, ten system jest zdecydowanie niezbędny - przyznał ppłk Jarosław Muszyński.

Klaudia Siemiaszko wypowiedziała się na temat medycyny pola walki i tego w jaki sposób działa tzw. staza taktyczna, która jest opaską uciskową. - Zadaniem straży taktycznej jest tamowanie krwotoku w kończynach dolnych i górnych - powiedziała ratowniczka medyczna. Dodała również, że tego typu opatrunek umożliwia szybkie i sprawne zabezpieczenie kontuzji.

Kapitan Marcelina Kusza na sam koniec relacji ze szkolenia powiedziała, że profesjonalny żołnierz musi być przeszkolony do działań w każdych warunkach, zwłaszcza takich, w jakich pod ręką nie ma broni.

Co na wirtualnym szkoleniu imitowało czołg? Jak używa się granatu na polu bitwy? W jaki sposób może obronić się kobieta? 

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: "Lato z Radiem"

Prowadzi: Roman Czejarek

Reporter: Maciej Walecki

Data emisji: 29.07.2019

Godzina emisji: 9.00-12.00

K.A


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lato z Radiem" w Pucku - tradycja i współczesność

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2019 09:00
Marta Januszewska i Roman Czejarek prosto z Pucka, gdzie odbywa się kolejna odsłona "Lato z Radiem Festiwal 2019". W audycji mówimy nie tylko o tej wielkiej imprezie, ale też o historii miasta, jego zabytkach, kulturze, o tradycjach Kaszubów, o ich kuchni oraz o mieście i gminie.
rozwiń zwiń