X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
JedynkaPasja życia
Section05
Pasja życia
Section07
O audycji

Autor/prowadzenie: Jacek Raginis-Królikiewicz Wydawca: Maciej Walecki

Jak osiągnąć sukces? Co jest czynnikiem gwarantującym powodzenie? Czy można odnieść go na kilku polach równocześnie? Wśród tysięcy recept najbardziej przekonujące okazują się te, które odwołują się do osobistych doświadczeń konkretnych ludzi.

Tymczasem w Polsce sukces jest przyjmowany ambiwalentnie. Z jednej strony jest traktowany podejrzliwie jako efekt przypadkowej gry losu, korupcji, niezasłużonej wygranej lub towarzyskich układów – z drugiej w coraz większym stopniu staje się miara wartości człowieka.

Dziesiątki kolorowych pism pokazują nam jedynie wierzchołek góry lodowej – moment, w którym ludzie sukcesu konsumują efekty powodzenia, niezwykle rzadko spoglądamy pod powierzchnię zdarzeń, która kryje ogrom wysiłku i wyrzeczeń, które poprzedzały teraźniejszość.

Niewielu tez śledzi losy ludzi sukcesu zastanawiając się nad osobistymi kosztami zwycięstwa, które okazuje się czasem pyrrusowe. Co więcej – dochodzi do zaburzenia zbiorowej samooceny – ostatnie piętnastolecie, które stało się wyjątkowym sukcesem politycznym i cywilizacyjnym – przez wielu Polaków jest traktowane jako dojmującą porażkę!
Jedną z przyczyn sukcesu kultury i gospodarki amerykańskiej jest umiejętność popularyzowania pozytywnych wzorców osiągania sukcesu. Dziś, kiedy Polska stanęła na progu zupełnie nowego etapu swojej historii, taka umiejętność jest nam szczególnie potrzebna.

Dlatego chcemy przybliżyć polskiej publiczności sylwetki Polaków, którzy odnieśli sukces.