Mateusz Grzesiak: chcę uwolnić ludzi od ich cierpienia

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 16:37
Mateusza Grzesiaka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Najpopularniejszy polski psycholog mówił w Jedynce o tym, co ukształtowało go jako człowieka i trenera, kiedy zrozumiał, że nie zostanie prawnikiem oraz jak na ulicy Mexico City poznał swoją ukochaną żonę Ilianę.
Audio
  • Mateusz Grzesiak: bardzo cierpię, gdy inni cierpią (Pasja życia/Jedynka)
Mateusz Grzesiak
Mateusz GrzesiakFoto: Mateusz Grzesiak/Facebook

Jest synem aktora i teatrolożki, dlatego sztuka – w szerokim znaczeniu – zawsze była obecna w jego życiu. – Tata, jako aktor, ciągle występował na scenie i ja bardzo szybko złapałem te rysy – mówił gość audycji. I widać, że czuje się w tym dobrze. Prowadzone przez niego szkolenia i wykłady przyciągają tysiące słuchaczy. Jego kanał w serwisie YouTube ma prawie 146 tys. subskrypcji, a książki jego autorstwa rozchodzą się w okamgnieniu.   

Mateusz Grzesiak podkreślił, że w jego działalności najważniejsza jest miłość do ludzi i chęć uwolnienia ich od cierpienia. – Niezależnie od tego, czy jest to ojciec, który chciałby, żeby dziecko go słuchało, ale umie je przekonać tylko wrzaskiem i pasem, poprzez sprzedawcę, który nie ma wyników, po Polaka, który chce zrobić biznes międzynarodowy, ale ma obawy, że mu nie wyjdzie. W każdym z tych przypadków kryje się ludzkie cierpienie, a ja bardzo cierpię, gdy inni cierpią – przyznał psycholog.

Skąd czerpie nadzieję? Czy jest narcyzem? Jak poznał swoją żonę? Kiedy zrozumiał, że nie może być prawnikiem? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: dr Mateusz Grzesiak (trener personalny, psycholog, autor 14 książek oraz licznych artykułów, autor warsztatów i szkoleń, wykładowca)

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 23.10

abi

Czytaj także

"Kiedy zaczyna brakować wolności zaczynamy się dusić"

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 14:48
Andrzej Kołakowski, były opozycjonista, zwraca uwagę, że wolność to jest cecha przyrodzona człowiekowi. Wyznaje, że on ma wrażliwość, która podpowiada mu, że utrata wolności nie polega tylko na fizycznym zniewoleniu, ale w znacznie większym stopniu na zniewoleniu duchowym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilian Kamiński: Robiłem to, do czego byłem stworzony

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:00
- Nigdy słowo nie było tak ważne, jak wtedy - opowiada o teatrze w stanie wojennym aktor Emilian Kamiński.
rozwiń zwiń