Marek Krajewski: człowiek, który spala kawały, nigdy nie powinien brać się za pióro

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:37
- Mam mglisty plan, który chciałbym zrealizować po sześćdziesiątce, bo wtedy chyba zrezygnuję z pisania kryminałów - opowiada o swoich planach na przyszłość Marek Krajewski, pisarz.
Audio
  • Marek Krajewski: człowiek, który spala kawały, nigdy nie powinien brać się za pióro (Pasja życia/Jedynka)
Marek Krajewski
Marek KrajewskiFoto: PAP / Jan Karwowski

W audycji "Pasja życia" Marek Krajewski przedstawia trzy stopnie prowadzące do pisarstwa. Jednym z nich jest posiadanie odrobiny talentu. - Najlepiej rozpoznać talent, gdy ktoś opowiada dowcipy - wyjaśnia gość audycji. - Jeżeli wszyscy się śmieją, jest puenta i punkt kulminacyjny, oznacza, że człowiek, który to opowiada, ma talent literacki. Człowiek, który kawały spala, nigdy nie powinien brać się za pióro - dodaje.

Marek Krajewski pracuje przez 9 godzin i 12 minut dziennie, zwykle wstając o godzinie 5. Jednak w zakres pracy wchodzi więcej obowiązków, niż samo pisanie. - Jest to zbieranie materiałów, sporządzanie planów, do pracy zaliczam także aktywność medialną - mówi pisarz.

Co skłoniło Marka Krajewskiego do napisania pierwszej powieści? W jaki sposób przygotowuje się do napisania książki? Wysłuchaj całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: Marek Krajewski (pisarz, filolog klasyczny)

Data emisji: 12.11.2018

Godzina emisji: 23.10

kwh/abi

Czytaj także

Historia młodego Eberharda Mocka

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 11:18
Marek Krajewski jest pisarzem i eseistą, autorem popularnego cyklu powieściowego, którego bohaterem jest przedwojenny detektyw policyjny – Eberhard Mock. Gość "Kulturalnej Jedynki" opowiadał o swojej najnowszej powieści.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petros Psyllos: Nie przywiązuję wagi do rankingów

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 14:48
Petros Psyllos to 24-letni wynalazca, który został uznany w rankingu amerykańskiego Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Grzesiak: chcę uwolnić ludzi od ich cierpienia

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 16:37
Mateusza Grzesiaka chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Najpopularniejszy polski psycholog mówił w Jedynce o tym, co ukształtowało go jako człowieka i trenera, kiedy zrozumiał, że nie zostanie prawnikiem oraz jak na ulicy Mexico City poznał swoją ukochaną żonę Ilianę.
rozwiń zwiń