X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia człowieka, który doprowadził do największej klęski wywiadu PRL

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 16:30
- Zawsze starałem się mówić prawdę, a jeśli nie mogłem jej mówić, to milczałem - mówił w audycji Piotr Jegliński - wydawca, publicysta, działacz opozycji demokratycznej, założyciel emigracyjnego wydawnictwa "Editions Spotkania", obiekt inwigilacji SB, niedoszła ofiara zamachu.
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Jeglińskim (Pasja życia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Caranfinwen/Pixabay

Służba bezpieczeństwa planując zlikwidować Jeglińskiego zwerbowała jednego z kurierów. Jegliński przez zdemaskowanie współpracownika SB doprowadził pośrednio do największej klęski wywiadu PRL. Historia ta posłużyła za scenariusz spektaklu teatru telewizji pt. "Operacja Reszka". W trakcie stanu wojennego Piotr Jegliński był uczestnikiem akcji balonowych - wysyłania balonów z ulotkami z Bornholmu do Polski. 

- Pamiętam chwilę, kiedy naprawdę poczułem, że moje życie jest zagrożone. To było już w 1978 roku już po wydaniu pierwszych dwóch numerów "Spotkań". Dostałem zamówienie z Kijowskiej Akademii Nauk na wydane dwa numery "Spotkań", ale przede wszystkim na książkę ks. Bukowińskiego. Domyśliłem się, że interesuje się mną KGB – mówił Piotr Gliński.  

W audycji Piotr Jegliński mówił o sprawie listu gończego pod zarzutem szpiegostwa wydanego przez władze PRL, który został wycofany dopiero w roku 2000. Gość odniósł się również do zarzutów części publicystów oraz współpracowników, zarzucających Jeglińskiemu w liście otwartym kontakty biznesowe z byłymi oficerami SB w połowie lat 90.

Zapraszamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: Piotr Jegliński (wydawca, publicysta, działacz opozycji demokratycznej, założyciel emigracyjnego wydawnictwa "Editions Spotkania")

Data emisji: 7.01.2018

Godzina emisji: 23.10

abi

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Krajewski: człowiek, który spala kawały, nigdy nie powinien brać się za pióro

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 16:37
- Mam mglisty plan, który chciałbym zrealizować po sześćdziesiątce, bo wtedy chyba zrezygnuję z pisania kryminałów - opowiada o swoich planach na przyszłość Marek Krajewski, pisarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Kszczot: w sporcie cały czas przesuwamy granice

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 12:36
- Sportowcy zakwaszają organizm do granic wytrzymałości i w tym stanie starają się jak najdłużej poruszać - wyjaśnił wielokrotny mistrz w bieganiu na dystansach średnich Adam Kszczot. A pierwszym symptomem tej granicy jest to, że żołądek odmawia współpracy. Sportowiec w audycji z cyklu "Pasja życia" opowiada o dzieciństwie, o tym jak zainteresował się sportem, o swych idolach i zamiarach.
rozwiń zwiń