X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Staroń: filmowanie pasją życia

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 11:27
Pracował przy zdjęciach do filmu Harry Potter, Plac Zbawiciela, Papusza. Ale zanim zasłynął jako operator filmów fabularnych, zaraz po studiach spakował dobytek życia i wyjechał na Syberię kręcić autorski dokument.    
Audio
  • Wojciech Staroń o podróżach, rodzinie i pasji filmowej (Pasja życia/Jedynka)
Wojciech Staroń na festiwalu Berlinale w 2011 roku
Wojciech Staroń na festiwalu Berlinale w 2011 rokuFoto: Michael Gottschalk/pool/dpa

Na Syberię pojechał ze swoją dziewczyną, a dziś żoną – Małgorzatą, która dostała roczny kontrakt na pracę nauczycielki języka polskiego jako obcego. To właśnie ona miała być bohaterką dokumentu, film miał być jej portretem i ukazywać zmiany, jakim uległa w ciągu rocznego pobytu w Rosji. Ostatecznie wyszedł obraz miłości między bohaterką a operatorem. – Małgosia powiedziała, że nie jest tu sama. Jesteśmy my. Zresztą, dla mnie było to przełomowe w myśleniu o filmie, bo w tamtych czasach nie powstawały jeszcze tak osobiste filmy dokumentalne – mówił Wojciech Staroń.

Podczas pobytu na Syberii para pobrała się. Niedługo potem małżonkowie podjęli decyzję o wyjeździe do Argentyny. Gdy w końcu wrócili do Polski Wojciech Staroń dostał propozycję pracy operatorskiej przy filmie Harry Potter, co wiązało się z kolejnym zagranicznym wyjazdem oraz pozostawieniem w kraju na wiele miesięcy ciężarnej żony i kilkuletniego synka.

Jaką decyzję podjął gość audycji? Jak wspomina współpracę z Krzysztofem Krauzem? Czy miłość do filmu łączy czy dzieli rodzinę? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: Wojciech Staroń (operator i reżyser filmów dokumentalnych, Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA), ekspert Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej)

Data emisji: 4.03.2019

Godzina emisji: 23.10

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ironman, czyli dosłownie "człowiek z żelaza"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 23:45
Robert Karaś to triathlonista, mistrz i rekordzista świata w triathlonie na dystansie potrójnego Ironmana w 2018 roku i podwójnego Ironmana w 2017 roku, mistrz Polski na dystansie Ironmana w 2014. Jest tak twardy, że nawet zderzenie z samochodem nie zniechęciło go do trenowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Kluska. W biznesie liczy się rzetelność

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:42
Roman Kluska to jeden z najbogatszych ludzi lat 90-tych, twórca największego giganta branży komputerowej - firmy Optimus. Opowiada o swojej największej pasji, jaką jest hodowla owiec i podkreśla, jak istotnym elementem na drabinie dojścia do sukcesu jest ciężka praca.
rozwiń zwiń