Pisarz: zabójstwa nigdy nie są popełniane w ten sam sposób

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 23:05
Max Czornyj to adwokat, autor kryminałów, m.in. thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle. Przyznaje, że w swych książkach za każdym razem inaczej uśmierca bohaterów. - Nie możemy się powtarzać - mówi w radiowej Jedynce.
Audio
  • Tak Max Czornyj pisze kryminały (Pasja życia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sema srinouljan

Autor wyznaje, że kiedy pisze i oczami wyobraźni widzi pewne sceny, to istotne dla niego jest, żeby za każdym razem doświadczyć czegoś nowego, poczuć - jak to ujął - dotknięcie świeżości. - Motywy morderców w moich książkach są rozmaite - podkreśla.

Zapewnia, że pisanie kryminałów wpływa na niego w pozytywny sposób. - To jest wyrzucenie pewnych negatywnych emocji - wyjaśnia. Nigdy nie planuje jak będzie wyglądała kolejna scena, daje się ponieść fantazji i sam siebie zaskakuje. - To daje tę fantastyczną zabawę, że nieznany jest mi koniec historii, a czym bardziej mnie zaskakuje, tym bardziej czuję, że zrobiłem dobrą robotę - zdradza kulisy warsztatu.

Jak pisarz radzi sobie z negatywnymi emocjami czytając niepochlebne recenzje? Skąd pomysł, żeby pisać kryminały? Czy Max Czornyj prowadzi praktykę adwokacką? Jak narodziła się postać Eryka Deryło? Czy Max Czornyj to pseudonim literacki?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: Max Czornyj (adwokat, autor kryminałów)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 23.05

ag

Czytaj także

Aleksandra Marinina. Była milicjantka, która pisze kryminały

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 12:00
Bohaterka audycji w latach 80. i 90. pracowała w milicji, gdzie zajmowała się kryminalistyką. Jeszcze będąc milicjantką, napisała pierwszą powieść o przygodach major Anastazji Kamieńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bonda: przepuszczam przez siebie każdą postać

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
- Pisanie "Czerwonego pająka" było dla mnie trudne, przepuszczam przez siebie każdą postać. Niektórych rzeczy nie jestem w stanie wręcz napisać, dziś nie napisałabym takiej powieści, jak "Florystka", gdzie giną dzieci, nie wiem, czy zrobiłabym książkę "Polskie morderczynie" - przyznała w Jedynce Katarzyna Bonda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Szamałek o demonach w internecie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 18:21
Nie tylko samo zło jest w internecie. Ale o tym złu pisze Jakub Szamałek w trylogii "Ukryta sieć", której pierwsza z trzech części "Cokolwiek wybierzesz" ukazuje się w księgarniach 16 stycznia. Sieć to oczywiście oplatający kulę ziemską internet, trn ogólnie dostępny i ten ukryty. 
rozwiń zwiń