X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pisarz: zabójstwa nigdy nie są popełniane w ten sam sposób

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 23:05
Max Czornyj to adwokat, autor kryminałów, m.in. thrillerów z cyklu o komisarzu Eryku Deryle. Przyznaje, że w swych książkach za każdym razem inaczej uśmierca bohaterów. - Nie możemy się powtarzać - mówi w radiowej Jedynce.
Audio
  • Tak Max Czornyj pisze kryminały (Pasja życia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sema srinouljan

Autor wyznaje, że kiedy pisze i oczami wyobraźni widzi pewne sceny, to istotne dla niego jest, żeby za każdym razem doświadczyć czegoś nowego, poczuć - jak to ujął - dotknięcie świeżości. - Motywy morderców w moich książkach są rozmaite - podkreśla.

Zapewnia, że pisanie kryminałów wpływa na niego w pozytywny sposób. - To jest wyrzucenie pewnych negatywnych emocji - wyjaśnia. Nigdy nie planuje jak będzie wyglądała kolejna scena, daje się ponieść fantazji i sam siebie zaskakuje. - To daje tę fantastyczną zabawę, że nieznany jest mi koniec historii, a czym bardziej mnie zaskakuje, tym bardziej czuję, że zrobiłem dobrą robotę - zdradza kulisy warsztatu.

Jak pisarz radzi sobie z negatywnymi emocjami czytając niepochlebne recenzje? Skąd pomysł, żeby pisać kryminały? Czy Max Czornyj prowadzi praktykę adwokacką? Jak narodziła się postać Eryka Deryło? Czy Max Czornyj to pseudonim literacki?

Posłuchaj całej audycji.

***

Tytuł audycji: "Pasja życia" w cyklu "Twarzą w twarz"

Prowadzi: Jacek Raginis-Królikiewicz

Gość: Max Czornyj (adwokat, autor kryminałów)

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 23.05

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Aleksandra Marinina. Była milicjantka, która pisze kryminały

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 12:00
Bohaterka audycji w latach 80. i 90. pracowała w milicji, gdzie zajmowała się kryminalistyką. Jeszcze będąc milicjantką, napisała pierwszą powieść o przygodach major Anastazji Kamieńskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Bonda: przepuszczam przez siebie każdą postać

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 10:00
- Pisanie "Czerwonego pająka" było dla mnie trudne, przepuszczam przez siebie każdą postać. Niektórych rzeczy nie jestem w stanie wręcz napisać, dziś nie napisałabym takiej powieści, jak "Florystka", gdzie giną dzieci, nie wiem, czy zrobiłabym książkę "Polskie morderczynie" - przyznała w Jedynce Katarzyna Bonda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Szamałek o demonach w internecie

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 18:21
Nie tylko samo zło jest w internecie. Ale o tym złu pisze Jakub Szamałek w trylogii "Ukryta sieć", której pierwsza z trzech części "Cokolwiek wybierzesz" ukazuje się w księgarniach 16 stycznia. Sieć to oczywiście oplatający kulę ziemską internet, trn ogólnie dostępny i ten ukryty. 
rozwiń zwiń