Co skłania kobiety do tego, by włożyć mundur wojskowy?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:35
W biuletynie Ministerstwa Obrony Narodowej czytamy, że od 1999 r. kobiety mają możliwość podjęcia nauki w szkołach wojskowych - akademiach wojskowych, wyższych szkołach oficerskich i podoficerskich.
Audio
  • Życie kobiety w wojsku (Piąta pora roku/Jedynka)
Dlaczego kobiety wstępują do wojska?
Dlaczego kobiety wstępują do wojska?Foto: Shutterstock

I podobno chętnych nie brakuje. Według statystyk, w Wojskowej Obronie Terytorialnej służy tysiąc kobiet. Dlaczego zdecydowały się na tak mało kobiecy zawód?   

- Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi – powiedziała w audycji ppłk. Beata Targońska. Tak naprawdę każdy żołnierz – kobieta to inna historia. Jedne mają takie tradycje rodzinne i chcą je podtrzymywać, a inne chcą rozwijać swoje zainteresowanie. Niemniej jednak myślę, że jeśli kobieta nie ma tego czegoś, co się czuje od środka – pasji, powołania, to pewnie nie zdecyduje się na służbę – dodała.

Jak wygląda życie kobiety w wojsku? Jak są traktowane przez mężczyzn? Jakie stanowiska najczęściej zajmują? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: ppłk. Beata Targońska (przewodnicząca Rady ds. Kobiet w Wojsku Polskim)

Data emisji: 13.09.2018

Godzina emisji: 13.35

abi

Czytaj także

Brafitterki i gorseciarki. Warto korzystać z ich usług

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 14:38
Gorseciarka to ciężki i wymagający zawód. Kiedyś specjalistek od gorsetów było wiele, ale dziś jest coraz mniej. Czy ich role przejmą brafitterki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spodziewasz się dziecka? Nie pij!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 15:02
9 września w światowym dniu świadomości FAS, czyli niepełnosprawnych dzieci z zespołem alkoholowym i poalkoholowym wystartowała kampania "Ciąża bez alkoholu". Ma uświadomić przyszłym mamom skutki picia alkoholu w ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lodówka, która może zamówić jedzenie - czy powinniśmy się obawiać urządzeń "smart"?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 15:30
Lodówka, która zawiadomi o braku mleka czy piekarnik dający przepis na chleb to już rzeczywistość. Jakie zagrożenia wiążą się z rozwojem takiego sprzętu?
rozwiń zwiń