Dlaczego potrzebujemy dzikich kotów?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 17:00
Nowa Zelandia podjęła walkę z wolno żyjącymi kotami, ponieważ zagrażały ptakom. Nie wzięto jednak pod uwagę, że w związku z tym wzrośnie populacja gryzoni. Jak ze szczurami radzą sobie Polacy?
Audio
  • Dlaczego potrzebujemy dzikich kotów? (Jedynka/Piąta pora roku)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- W naszych warunkach koty są sprzymierzeńcami, jeżeli chodzi o gryzonie – mówi Dorota Zowczak z fundacji Znajdki. Jak się okazuje, już sam zapach dzikich kotów skutecznie odstrasza szczury i zapobiega ich zagnieżdżaniu się.

– Koty wolno żyjące to dzikie zwierzęta, które mają prawo żyć wśród nas – dodaje Dorota Zowczak. Żeby się dowiedzieć, dlaczego nie należy zabierać takich kotów do domu, wysłuchaj całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Reporter: Kacper Kowalczyk

Goście: dr Tomasz Piasecki (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), Aleksandra Cukier (Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu), Dorota Zowczak (fundacja Znajdki)

Data emisji: 17.09.2018

Godzina emisji: 13.35

kwh/ag

 
Czytaj także

Brafitterki i gorseciarki. Warto korzystać z ich usług

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 14:38
Gorseciarka to ciężki i wymagający zawód. Kiedyś specjalistek od gorsetów było wiele, ale dziś jest coraz mniej. Czy ich role przejmą brafitterki?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spodziewasz się dziecka? Nie pij!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 15:02
9 września w światowym dniu świadomości FAS, czyli niepełnosprawnych dzieci z zespołem alkoholowym i poalkoholowym wystartowała kampania "Ciąża bez alkoholu". Ma uświadomić przyszłym mamom skutki picia alkoholu w ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co skłania kobiety do tego, by włożyć mundur wojskowy?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:35
W biuletynie Ministerstwa Obrony Narodowej czytamy, że od 1999 r. kobiety mają możliwość podjęcia nauki w szkołach wojskowych - akademiach wojskowych, wyższych szkołach oficerskich i podoficerskich.
rozwiń zwiń