X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zdjęcia z porodów. Nie każdy chce je oglądać

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 17:05
Kiedyś ograniczona ilość klatek na filmie fotograficznym zmuszała do rozważnego pstrykania zdjęć. Dziś karty pamięci mieszczące tysiące plików oraz możliwość usunięcia zdjęć sprawiły, że wszyscy jesteśmy fotografami. Przynajmniej w teorii.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

Kwestia marnowania miejsca na karcie poprzez robienie często nic nie znaczących zdjęć tłumaczyć można modą, popularnością serwisów społecznościach albo po prostu korzystaniem z tego, co umożliwia współczesna technika. Natomiast uwagę zwraca fakt, że przyzwyczajeni do uwieczniania każdego momentu życia i – co gorsza - dzielenia się z nimi publicznie, ludzie poszli o krok za daleko. Coraz modniejsze staja się sesje fotograficzne z nocy poślubnych, z porodów. 

- W Stanach Zjednoczonych, gdzie ogromna część kobiet rodzi w domu, coraz częściej pojawiają się tego typu reportaże. Zrobione ze smakiem przez dobrego fotografa potrafią być bardzo wzruszające - powiedziała psycholog Emilia Mańk.

- Pamiątka bardzo dobra, ale myślę, że w procesie tworzenia zdjęcia kluczowy jest odbiorca. Jest fotograf, który siłą rzeczy wchodzi w tę intymną relację, ale jest też audytorium, które później otrzymuje to zdjęcie w mediach społecznościach. I tutaj jest problem. To piękna pamiątka dla rodziców, ale postronny odbiorca może nie chcieć takich zdjęć oglądać - stwierdziła socjolog Justyna Pokojska.

Skąd bierze się zjawisko uwieczniania na zdjęciach każdej chwili życia? Co fotografujemy najczęściej? Jak czuje się fotograf, któremu pary zlecają sfotografowanie ich nocy poślubnych?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: Emilia Mańk (psycholog, psychologiafotografii.pl), Justyna Pokojska (socjolog)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 13.18

abi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co skłania kobiety do tego, by włożyć mundur wojskowy?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 15:35
W biuletynie Ministerstwa Obrony Narodowej czytamy, że od 1999 r. kobiety mają możliwość podjęcia nauki w szkołach wojskowych - akademiach wojskowych, wyższych szkołach oficerskich i podoficerskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie karmić niemowlę?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 16:07
W Internecie wciąż toczy się dyskusja, czy kobiety powinny publicznie karmić piersią. – Mama może karmić, gdzie potrzebuje ona i dziecko – mówi Agata Aleksandrowicz, autorka bloga matki karmiącej hafija.pl
rozwiń zwiń