Do zmian w życiu trzeba się dobrze przygotować

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:51
Izabela Kozakiewicz wie, co to znaczy wielka zmiana w życiu zawodowym. Kiedyś rzuciła pracę w korporacji i zajęła się rodziną oraz własną firmą. Radzi, aby do takich zmian przygotować sie przede wszystkim mentalnie. Ona myślała o zmianach trzy lata.
Audio
  • Jak przygotować się do zmian w życiu zawodowym (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: geralt/pixabay

Podkreśla, że po wielu latach pracy z klientami w branży finansowej nauczyła się panować nad emocjami. - Po 10 latach pracy pogodzenie się ze zmianami jest kluczowe - przekonuje. Głównym argumentem, który przekonał ją do zmiany było to, że w korporacji przestała się rozwijać.

Przygotowała się do zmiany tworząc poduszkę finansową, która wystarczała na pół roku. Izabela Kozakiewicz przestrzega, że po rzuceniu pracy nie można sobie poluzować i pozwolić na swego rodzaju lenistwo. - Mam teraz czas na wszystko - przyznaje. Ma firmę konsultingową i dużo pracuje z domu, co jej bardzo pasuje. Przyznaje, że dużym plusem jest to, iż może żonglować czasem i wykroić go na inne zajęcia.

Czy zdecydowałaby się na powrót do korporacji? Jakie plusy ma praca na swoim? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Izabela Kozakiewicz (10 lat w Domu Maklerskim z dziedziny fintech w Polsce, w tym dwa lata spędzone poza Polską, dobre wykształcenie - ekonomia na Uniwersytecie Warszawskim, świetne zarobki, świetne perspektywy)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 13.34

ag
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie po korpo. "Żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2015 01:40
Etat i pieniądze dają bezpieczeństwo, z którego nie jest łatwo zrezygnować. - Przekonałam się jednak, że wolę życie przeżyć szczęśliwie - mówi podróżniczka Anita Demianowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak pogodzić macierzyństwo z pracą? Nie dążmy do ideału

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 13:00
- Książka jest o tym, że staramy się być idealne, choć się nie da, i że warto podejść do tego z humorem - mówi Joanna Paciorek, autorka książki "Mama w pracy", pracująca zawodowo mama czwórki dzieci.
rozwiń zwiń