Ślub kościelny poza kościołem. To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 14:43
W ruinach zamku, na dachu wieżowca, głęboko pod wodą, w samolocie – ludzie mają coraz dziwniejsze pomysły na miejsce zawarcia związku małżeńskiego.
Audio
  • Ślub w nietypowym miejscu (Piąta pora roku/Jedynka)
Mimo mody na śluby w nietypowych miejscach, najczęściej kończy się tylko na wyszukanych pomysłach
Mimo mody na śluby w nietypowych miejscach, najczęściej kończy się tylko na wyszukanych pomysłachFoto: marla66/Pixabay

Gdy para decyduje się na małżeństwo cywilne, ma pewną dowolność w wyborze miejsca zawarcia ślubu. Warunkiem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości oraz uiszczenie opłaty w wysokości 1000 zł w Urzędzie Stanu Cywilnego. Miejsce wybrane przez młodych musi być również zaakceptowane przez urzędnika USC.

W przypadku ślubu konkordatowego lub kościelnego sprawa trochę się komplikuje. Zorganizowanie ślubu poza świątynią jest trudne, wymaga załatwienia wielu formalności, ale jest możliwe.

- Było to niebywale trudne, ale w tym roku udało mi się zorganizować dwa takie śluby – powiedziała Katarzyna Gajek, konsultantka ślubna. – Wcześniej to miejsce zostało wyświęcone i przygotowane adekwatnie do rangi uroczystości. Był ustawiony mały ołtarz i altana stanowiąca zadaszenie – dodała.

Katarzyna Gajek przyznała też, że mimo mody na śluby w nietypowych miejscach, najczęściej kończy się tylko na wyszukanych pomysłach. - Klienci przychodzą, pokazują nam zdjęcia z amerykańskich gazet i mówią, że też by tak chcieli. Ale potem się okazuje, że mimo wszystko wybierają bardzo typowe i bezpieczne rozwiązania. Nie ma tu jakiejś ekstrawagancji - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: Katarzyna Gajek (konsultantka ślubna)

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 13.35

abi

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do zmian w życiu trzeba się dobrze przygotować

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 14:51
Izabela Kozakiewicz wie, co to znaczy wielka zmiana w życiu zawodowym. Kiedyś rzuciła pracę w korporacji i zajęła się rodziną oraz własną firmą. Radzi, aby do takich zmian przygotować sie przede wszystkim mentalnie. Ona myślała o zmianach trzy lata.
rozwiń zwiń