X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Biblioterapia, czyli książka zamiast lekarstwa

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 13:58
-  Pokazuję w moich książkach, że z każdej sytuacji jest wyjście - mówi w "Piątej porze roku" Magdalena Witkiewicz, której książki rekomenduje Polskie Towarzystwo Biblioterapii jako terapię na wiele zmartwień i problemów.
Audio
  • Biblioterapia, czyli książka zamiast lekarstwa (Piąta pora roku/Jedynka)
zdj. ilustracynje
zdj. ilustracynjeFoto: shutterstock.com

- Dostaję bardzo dużo maili zatytułowanych: "Pani Magdo, pani napisała książkę o mnie", bo moje książki są o życiu. Czytelniczki są zaskoczone, że ktoś jeszcze ma takie same problemy jak one - mówi gość Jedynki. - Wiele książek było dla mnie autoterapią. Musiałam o pewnych rzeczach napisać, żeby się pogodzić ze światem - dodaje. 

Magdalena Witkiewicz podkreśla, że pisarz przede wszystkim musi być obserwatorem. - Nie ukrywam, że gdy jestem w kawiarni czy chodzę po ulicach, podglądam ludzi i czasem ich nawet podsłuchuję. Jeżeli ktoś nie jest dobrym obserwatorem, nigdy nie będzie dobrym pisarzem - ocenia. 

Biblioterapia to pomaganie za pomocą książki ludziom w rozwiązywaniu trudnych problemów. Na czym dokładnie polega? Czy może zastąpić tradycyjną terapię? Zapraszamy do wysłuchania dołączongo nagrania. 

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Magdalena Witkiewicz (pisarka), Ewelina Surniak i Dorota Szczęśniak (Polskie Towarzystwo Biblioterapii)

Data emisji: 23.10.2018

Godzina emisji: 13.36

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Literacki Angelus dla Macieja Płazy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 21:06
- "Robinson w Bolechowie" to książka o przemijaniu, w jakimś stopniu nostalgiczna, ale też o trwałości pewnych form społecznych, pewnych struktur, na przykład rodzinnych czy emocjonalnych - mowi w audycji "Moje książki" Maciej Płaza. 
rozwiń zwiń