Aromaterapia receptą na dobry nastrój?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 15:18
Eteryczne olejki, aromatyczny napój czy relaksująca kąpiel z dodatkiem zapachowych substancji. Czy aromaterapia może wpłynąć korzystnie na nasze samopoczucie, gdy za oknem ponuro i zimno? Sprawdzała Małgorzata Głogowska.
Audio
  • Wpływ aromaterapii na nasze zdrowie i dobry nastój (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/favorita1987

Nasza reporterka odwiedziła jeden ze sklepów zielarskich. - W okresie jesiennym największą popularnością cieszy się olejek z drzewa herbacianego, sosnowy i eukaliptusowy. Klienci często wybierają te, które mają działanie bakteriobójcze - przekonuje sprzedawczyni.

Dariusz Cwajda z Instytutu Naturalnej Aromaterapii w Warszawie przekonuje o wyjątkowych właściwościach substancji aromaterapeutycznych. - Zapach to jedyny zmysł, który trafia do zupełnie innej części mózgu, zwanej układem limbicznym. To miejsce odpowiada za emocje oraz pamięć długotrwałą - dodaje.

Okres zimowy sprzyja nie tylko terapii zapachowej. W tym czasie warto również sięgnąć po napary ziołowe do picia. - Naturalne składniki, takie jak melisa czy mięta są dobroczynne dla naszego organizmu, a w dodatku intensywnie pachną - mówi właścicielka pijalni ziół.

Jakie zioła polecane są szczególnie w porze ziomowej? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Dariusz Cwajda (Instytut Naturalnej Aromaterapii w Warszawie)

Data emisji: 24.10.2018

Godzina emisji: 13.36

kb

Czytaj także

Literacki Angelus dla Macieja Płazy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 21:06
- "Robinson w Bolechowie" to książka o przemijaniu, w jakimś stopniu nostalgiczna, ale też o trwałości pewnych form społecznych, pewnych struktur, na przykład rodzinnych czy emocjonalnych - mowi w audycji "Moje książki" Maciej Płaza. 
rozwiń zwiń