Książka o sile odważnych kobiet

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 16:19
Książka "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety" prezentuje sylwetki silnych kobiet z różnych epok - od staropolski aż po czasy prawie nam współczesne.
Audio
  • Rozmowa z Joanną Puchalską (Piąta pora roku/Jedynka)
Okładka książki Polki, które zmieniły wizerunek kobiety
Okładka książki "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety"Foto: mat.prom.

- Wszystko po to, by pokazać, że kobieta w każdej epoce może zmienić wizerunek kobiety sobie współczesnej i wyjść poza przypisywaną sobie rolę – mówiła autorka publikacji Joanna Puchalska.

Jedną z zaprezentowanych kobiet-bohaterek jest Elżbieta z Lubomirskich Sieniawska. – To właściwie prototyp Margaret Thatcher. Mieszała się do polityki międzynarodowej i wewnętrznej i to bardzo solidnie. Potrafiła doprowadzać do zrywania sejmików, jeśli były nie po myśli jej męża - mówiła autorka.

Jak dodała Joanna Puchalska, niejednokrotnie kobiety te były przygotowane, by służyć Polsce niepodległej swoją wiedzą, umiejętnościami i postawą.

Więcej w nagraniu audycji. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Joanna Puchalska (autorka książki "Polki, które zmieniły wizerunek kobiety")

Data emisji: 31.10.2018

Godzina emisji: 13.36

abi

Czytaj także

Noszenie dziecka w chuście jest bardzo bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 16:05
Specjaliści twierdzą, że noszenie dzieci w chustach ma szereg zalet. Jakich? O tym doradczynie tzw. chustonoszenia - Daria Lampart i Dominika Rosłońska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaskinie. Ósmy kontynent nieodkryty do końca przez człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 13:57
Jaskinia Mroźna czy jaskinia Raj to miejsca, do których w sezonie ustawiają się długie kolejki chętnych prostej i przyjemnej turystyki. W audycji, w cyklu "Poza utartym krajowym szlakiem", mówiliśmy, że warto zdobyć się na wysiłek i odwiedzać również te jaskinie, które stawiają przed nami pewne wymagania.
rozwiń zwiń