Czy trudności są gwarancją sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:32
W dzisiejszej "Piątej porze roku" Yvette Żółtowska-Darska, autorka książek o piłkarzach, opowiada jak trudne przeżycia z dzieciństwa wpłynęły na ludzi, którzy dzisiaj są słynnymi piłkarzami. 
Audio
  • Czy trudności są gwarancją sukcesu? (Piąta pora roku / Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Gdy Leo Messi był chłopcem, zdiagnozowano u niego karłowatość przysadkową. Rodziny nie było stać na leczenie, a niski wzrost uniemożliwiłby mu karierę piłkarską.

- Jest to modelowy przykład jak coś, co wydaje się końcem i tragedią rodzinną, może stać się początkiem sukcesu - mówi gość audycji.  

Yvette Żółtowska-Darska dodaje, że jeżeli w życiu jest ciężko, ale jest napędzanym chociażby pasją, można osiągnąć sukces.

W jaki sposób Messi został piłkarzem? Co zmobilizowało Suareza do gry w piłkę? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku
Prowadzi: Małgorzata Raducha
Gość: Yvette Żółtowska-Darska (autorka serii książek o piłkarzach) 
Data emisji: 27.11.2018
Godzina emisji: 13.35
kwh/ag

Czytaj także

Jak ważny w wychowaniu dziecka jest dotyk?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 14:49
- W rozwoju i wychowaniu dziecka, a także budowaniu człowieka, który potrafi nawiązywać satysfakcjonujące, dobre, zdrowe relacje niezbędna jest odpowiednia dawka miłości, czułości, przytulania, dotykania, głaskania. Bez tego nie wychowamy człowieka, który potrafi dobrze funkcjonować - mówi w "Czterech porach roku" psychoterapeutka Jolanta Zmarzlik. 
rozwiń zwiń