Czy kobieta spełni się w męskim zawodzie?

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 16:59
Specjaliści twierdzą, że w dzisiejszych czasach jest coraz mniej tematów zarezerwowanych tylko dla kobiet albo tylko dla mężczyzn. Jednak należy zwrócić uwagę na to, na ile te rozmowy są interesujące dla obu stron.
Audio
  • Czy istnieje lista tematów tylko dla mężczyzn i tylko dla kobiet? (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: nehophoto/Shutterstock

Zdaniem psycholog dr Katarzyny Knopp sposoby porozumiewania się są nieco inne u kobiet, a inne u mężczyzn. Mężczyzna może rozmawiać o technice zdobienia paznokci, ale niekoniecznie będzie to dla niego interesujące. – Trzeba przyznać, że płeć w pewnym stopniu definiuje nasze zainteresowania i potrzeby – dodała.

Dzisiaj kobiety wchodzą w te domeny, które dotychczas były zarezerwowane tylko dla mężczyzn i na odwrót – mężczyźni podejmują się damskich zadań. – Możemy spotkać panów, jako opiekunów małych dzieci w przedszkolach i kobiety w wojsku. Jednak nadal jest to nowe i mało liczne zjawisko – powiedziała specjalistka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.  

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Małgorzata Raducha

Gość: dr Katarzyna Knopp (psycholog)

Data emisji: 11.12.2018

Godzina emisji: 13.36

abi

Czytaj także

Czy trudności są gwarancją sukcesu?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 14:32
W dzisiejszej "Piątej porze roku" Yvette Żółtowska-Darska, autorka książek o piłkarzach, opowiada jak trudne przeżycia z dzieciństwa wpłynęły na ludzi, którzy dzisiaj są słynnymi piłkarzami. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz i Grażyna. Każdy z nas znajdzie w sobie ich pierwiastek

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:30
- "Typowy Janusz" i "typowa Grażyna" to jakaś emanacja tego, co myślimy o sobie - opowiada dr Justyna Pokojska, socjolog. - "Typowy Janusz" będzie miał przywary, które nam poniekąd przeszkadzają, ale są na swój sposób urocze i swojskie - dodaje.
rozwiń zwiń