Pokolenie Millenium tęskni za tradycją

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 14:37
Millenialsi to pokolenie, które urodziło się w latach 80-tych i pierwszej połowie lat 90-tych, a pierwsze samodzielne kroki stawiało na przełomie wieków. Czy rożni się od innych?
Audio
  • Pokolenie millenialsów z świąteczne tradycje (Piata pora roku/Jedynka)
Millenialsi (zdjęcie ilustracyjne)
Millenialsi (zdjęcie ilustracyjne)Foto: DisobeyArt/shutterstock

- To pokolenie charakteryzuje się dużą samodzielnością, myśleniem o swojej wartości w sposób zawyżony, przekonanie o własnej doskonałości, upór w dążeniu do celu, a wszystko wspomagane nowoczesnymi technologiami - wyjaśnia socjolog Justyna Pokojska. Wydawałoby się, że takie osoby nie przywiązują wagi do tradycyjnego spędzania świąt, a marzą jedynie, aby w wolnym czasie wyjechać gdzieś w poszukiwaniu emocji, bo to je nakręca.

Badania natomiast pokazują coś innego. - Te święta powinny być w domu, z mamą i rodzicami, bo to oni w głównej mierze przygotują te święta, ale jest też taka ciągota za tym, co rodzinne, ciepłe związane z domem, dzieciństwem i wspomnieniami - przytacza wyniki socjolog. Choć na co dzień nie przywiązują wagi do związków z bliskimi.

Czy to przywiązanie do tradycji, potrzeba stabilizacji, czy wygodnictwo, bo millenialsi przyjdą na gotowe? Czego możemy się od nich nauczyć? Posłuchaj całej rozmowy?

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Justyna Pokojska (socjolog)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 13.20

agCzytaj także

Jak millenialsi zmieniają rynek pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 14:14
To 18-33-latkowie, skoncentrowani na pracy, ale stawiający na elastyczne warunki zatrudnienia i ceniący życie osobiste. Millenialsi oczekują od pracodawców trzech rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O czym marzą Millennialsi? Na pewno nie o wyścigu szczurów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 17:05
Praca na etacie, w dużej międzynarodowej firmie, dająca czas na prywatne pasje i odpoczynek, bez ambicji awansowania na kierownicze stanowisko - taki obraz pokolenia Millenialsów wyłania się z raportu firmy doradczej Deloitte.
rozwiń zwiń