X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pokolenie Millenium tęskni za tradycją

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 14:37
Millenialsi to pokolenie, które urodziło się w latach 80-tych i pierwszej połowie lat 90-tych, a pierwsze samodzielne kroki stawiało na przełomie wieków. Czy rożni się od innych?
Audio
  • Pokolenie millenialsów z świąteczne tradycje (Piata pora roku/Jedynka)
Millenialsi (zdjęcie ilustracyjne)
Millenialsi (zdjęcie ilustracyjne)Foto: DisobeyArt/shutterstock

- To pokolenie charakteryzuje się dużą samodzielnością, myśleniem o swojej wartości w sposób zawyżony, przekonanie o własnej doskonałości, upór w dążeniu do celu, a wszystko wspomagane nowoczesnymi technologiami - wyjaśnia socjolog Justyna Pokojska. Wydawałoby się, że takie osoby nie przywiązują wagi do tradycyjnego spędzania świąt, a marzą jedynie, aby w wolnym czasie wyjechać gdzieś w poszukiwaniu emocji, bo to je nakręca.

Badania natomiast pokazują coś innego. - Te święta powinny być w domu, z mamą i rodzicami, bo to oni w głównej mierze przygotują te święta, ale jest też taka ciągota za tym, co rodzinne, ciepłe związane z domem, dzieciństwem i wspomnieniami - przytacza wyniki socjolog. Choć na co dzień nie przywiązują wagi do związków z bliskimi.

Czy to przywiązanie do tradycji, potrzeba stabilizacji, czy wygodnictwo, bo millenialsi przyjdą na gotowe? Czego możemy się od nich nauczyć? Posłuchaj całej rozmowy?

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Gość: Justyna Pokojska (socjolog)

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 13.20

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak millenialsi zmieniają rynek pracy?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 14:14
To 18-33-latkowie, skoncentrowani na pracy, ale stawiający na elastyczne warunki zatrudnienia i ceniący życie osobiste. Millenialsi oczekują od pracodawców trzech rzeczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O czym marzą Millennialsi? Na pewno nie o wyścigu szczurów

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 17:05
Praca na etacie, w dużej międzynarodowej firmie, dająca czas na prywatne pasje i odpoczynek, bez ambicji awansowania na kierownicze stanowisko - taki obraz pokolenia Millenialsów wyłania się z raportu firmy doradczej Deloitte.
rozwiń zwiń