Kolęda w szpitalach

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 17:00
W styczniu rozpocznie się już szósta edycja akcji "PoKolędzie JP2" organizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II, podczas której kolędnicy pojawią się w hospicjach, szpitalach, aresztach i domach dziecka na terenie całej Polski.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

- Idziemy wszędzie tam, gdzie są ludzie, do których na co dzień nie możemy przyjść, którzy cierpią, są samotni, i którzy w tym pięknym czasie po prostu chcą razem z nami pośpiewać, tworzyć wspólnotę - mówi Joanna Korzeniewska, rzeczniczka prasowa Centrum Myśli Jana Pawła II.

Chórzyści przynoszą śpiewniki, żeby wszyscy mogli włączyć się w śpiewanie. Po występie ci, którzy nie mogli przyjść na wspólne kolędowanie, są odwiedzani w swoich pokojach.

- To jest bardzo wzruszający moment, myślę, że często najważniejszy - mówi Olga Strycharczyk, chórzystka Centrum Myśli Jana Pawła II.

Akcja rozpoczynie się po nowym roku i potrwa do końca stycznia. Można do niej dołączyć, zarówno jako kolędnik, jak i instytucja, wypełniając formularz przez Internet.

W audycji także rozmowa z ks. Markiem Danielewskim o zwyczaju kolędowania. Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: Joanna Korzeniewska (rzeczniczka prasowa Centrum Myśli Jana Pawła II), Olga Strycharczyk (chórzystka Centrum Myśli Jana Pawła II), ks. Marek Danielewski (Parafia św. Wojciecha w Warszawie)

Data emisji: 27.12.2018

Godzina emisji: 13.34

kwh

Czytaj także

Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:00
Jedni przyjeżdżają tu dla kobiety – tak jak Portugalczyk Joao de Sousa, inni na studia – tak jak Brytyjczyk Richard Washington. Obcokrajowcy osiedlają się w Polsce z różnych powodów, ale wszyscy jednogłośnie podkreślają, że podjęli dobre decyzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na szybkie i bezbolesne przygotowania do świąt

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 14:03
Do świąt pozostały niecałe dwa tygodnie. To jeszcze sporo czasu, by posprzątać dom i przygotować wypieki na świąteczny stół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czas wieczerzy telefon chowamy do biurka

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 11:28
Niepokoi już sam fakt, że trzeba o tym mówić. Zasady dobrego wychowania obchodzą nas coraz mniej, a przez to wieczerze wigilijne tracą swój uroczysty charakter. O tym, jak zachować się przy wigilijnym stole mówiła dr Irena Kamińska-Radomska.
rozwiń zwiń