Storytelling. Jak ciekawie opowiadać?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 12:24
- W każdym z nas jest odrobina strorytellera, czyli opowiadacza. Historie opowiadamy sobie na co dzień - wśród bliskich czy w pracy - mówi w "Piątej porze roku" Aleksandra "BajOla" Rutkowska, storytellerka.
Audio
  • Storytelling. Jak ciekawie opowiadać? (Piąta pora roku/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

A jak opowiadać ciekawie? - Warto korzystać ze swojego głosu. Kiedy chcemy zbudować napięcie warto mówić wolniej i ciszej, a gdy akcja nabiera dynamiki, wówczas podnosimy głos, dodajemy więcej energii, zmieniamy jego barwę - zdradza rozmówczyni Marty Januszewskiej i dodaje, że bardzo ważna jest też gestykulacja. - To ważne by wspierać naszą opowieść gestem, bo ciało także wyraża naszą ekspresję - zaznacza.

Dla kogo tak naprawdę pisał Andersen? Dla dzieci czy dla dorosłych? Jak stworzyć opowieść, która wbudzi emocje? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Piąta pora roku

Prowadzi: Marta Januszewska

Goście: Aleksandra Rutkowska (BajOla, storytellerka)

Data emisji: 31.12.2018

Godzina emisji: 13.18

kh

Czytaj także

Polska oczami cudzoziemców

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:00
Jedni przyjeżdżają tu dla kobiety – tak jak Portugalczyk Joao de Sousa, inni na studia – tak jak Brytyjczyk Richard Washington. Obcokrajowcy osiedlają się w Polsce z różnych powodów, ale wszyscy jednogłośnie podkreślają, że podjęli dobre decyzje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na szybkie i bezbolesne przygotowania do świąt

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 14:03
Do świąt pozostały niecałe dwa tygodnie. To jeszcze sporo czasu, by posprzątać dom i przygotować wypieki na świąteczny stół.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na czas wieczerzy telefon chowamy do biurka

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2018 11:28
Niepokoi już sam fakt, że trzeba o tym mówić. Zasady dobrego wychowania obchodzą nas coraz mniej, a przez to wieczerze wigilijne tracą swój uroczysty charakter. O tym, jak zachować się przy wigilijnym stole mówiła dr Irena Kamińska-Radomska.
rozwiń zwiń