Zobacz, jak przyjaciele Jedynki będą malować "Magię świąt"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2015 14:52
Wielkie malowanie odbędzie się w siedzibie Polskiego Radia, a jego przebieg można oglądać dzięki transmisji wideo.
Praca namalowana przez Monikę Kwiatkowską w 2014 roku
Praca namalowana przez Monikę Kwiatkowską w 2014 roku

W sobotę (5.12) o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Polskiego Radia Przyjaciele Radiowej Jedynki - znane osobistości ze świata kultury, sportu, nauki - rozstawią sztalugi i chwycą za pędzle w szczytnym celu. Prace przez nich stworzone zostaną zlicytowane na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

Obrazki pod hasłem "Magia świąt" symbolizujące nadchodzące święta namalują m.in: Danuta StenkaMarek Dutkiewicz i Joanna Dark oraz ich syn Ksawery, Irena Santor i Zbigniew Korpolewski, prof. Jan LubińskiGrażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz, Olaf Lubaszenko, Adam Ferency, Aneta Todorczuk-Perchuć, Ilona Felicjańska, Maria Niklińska, dominikanin o. Paweł Gużyński, zespoły Blue Cafe i Pectus, Maja Bohosiewicz, Teresa Lipowska, Małgorzata Glinka-Mogentale z rodziną, Andrzej Komorowskiprof. Andrzej Markowski z córką Emilką, Tomasz Michniewicz, Elżbieta Dzikowska, Krzysztof Kiljański z rodziną, Robert Firmhofer z żoną Kingą i synem Mateuszem, Tomasz Sekielski, Agnieszka Kunikowska, Tomasz Michniewicz. Namalowaną wspólnie pracę przekaże trener poplskiej reprezentacji Adam Nawałka i jego sztab szkoleniowy.

Na aukcje osób dorosłych swoje prace przekażą także - małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która objęła patronatem honorowym naszą akcję charytatywną oraz współorganizatorka "Choinek Jedynki" pani Anna Dymna.

Tego dnia na specjalne wydanie "Soboty z Jedynką" (godz. 9.00–13.00) zaprasza Sława Bieńczycka. W trakcie audycji relacje z malowania obrazów przeprowadzą Roman Czejarek i Karolina Rożej.

/

Akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki" odbywa się już po raz 14. Celem tegorocznej akcji, tak jak i w ubiegłych latach, jest zbiórka pieniędzy na potrzeby Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Część zebranych pieniędzy Fundacja Anny Dymnej przekaże w tym roku Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej. Namalowane prace zostaną zlicytowana na aukcjach, które odbywać się będą na antenie radiowej Jedynki w dniach od 7 do 11 grudnia.

Jak co roku do akcji Choinki Jedynki włączyły się także dzieci i młodzież, uczestnicy konkursu rysunkowego również pod hasłem "Magia Świąt". Z prac nadesłanych przez najmłodszych słuchaczy radiowej Jedynki jury (prof. Danuta Kołwzan-Nowicka - artystka malarz, grafik, pedagog, dr Katarzyna Kasia - filozof, estetyk, pedagog i prof. Franciszek Maśluszczak - artysta malarz, pedagog) wybrało 20 obrazków na licytację, która trwać będzie przez cały dzień 12 grudnia - na antenie Jedynki. W tej aukcji zlicytowanych zostanie także 12 rysunków spoza konkursu, autorstwa podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej.

***

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej

ag/pg