Zebraliśmy 8950 złotych. Pierwsza licytacja Choinek Jedynki zakończona

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 12:47
Pierwsza licytacja Choinek Jedynki 2015 już za nami. Nasi słuchacze jak zwykle nie zawiedli. Najwyżej wylicytowana została praca przygotowana przez Irenę Santor i Zbigniewa Korpolewskiego.
Fragment pracy Ireny Santor i Zbigniewa Korpolewskiego
Fragment pracy Ireny Santor i Zbigniewa KorpolewskiegoFoto: Sebastian Gołos/Polskie Radio

Na poniedziałkową (7.12) licytację wystawionych było 5 prac. Oprócz rysunku Ireny Santor i Zbigniew Korpolewskiego także prace Anny Dymnej, Marka DutkiewiczaMałgorzaty Glinki-Mogentale i Krzysztofa Kiljańskiego.

Praca Ireny Santor i Zbigniewa Korpolewskiego zastała wylicytowana za 2300 złotych. Pozostałe osiągnęły niewiele niższe wyniki.

W sobotę 5 grudnia w sali konferencyjnej Polskiego Radia znani ludzie sportu, nauki, kultury i sztuki malowali swoje wizje Choinek Jedynki. Ich obrazy, a także dzieła przekazane przez prezydentową Agatę Kornhauser-Dudę, Annę Dymną i Adama Nawałkę wraz z jego zespołem doradców zostaną zlicytowane na specjalnych aukcjach, które odbędą się w na antenie radiowej jedynki w audycji "Cztery pory roku" w dniach od 7 do 11 grudnia.

XIV akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2015" odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Czytaj więcej:
choinki poniedziałek 1200x660.jpg
Licytacje prac Przyjaciół radiowej Jedynki

Choinki Jedynki. Szczegóły akcji >>>

Na aukcję wystawionych zostanie również 6 prac wykonanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz 6 autorstwa podopiecznych Fundacji "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej.

/

Dzięki młodym artystom oraz zaproszonym do udziału w akcji znanym Polakom, których prace plastyczne zostaną zlicytowane w grudniu na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia, pomoc otrzymają podopieczni obu fundacji.

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej

ag/asz

Czytaj także

Anna Dymna: bardzo już tęskniłam za "Choinkami Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2015 13:56
- Cały rok czekam na ten czas radości. Zdążyłam zrobić już nawet jedną szopkę. Namawiam wszystkie dzieci, żeby również przygotowały swoje prace – mówi Anna Dymna, aktorka i założycielka Fundacji "Mimo Wszystko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjaciele Jedynki namalowali "Magię Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 07:00
W sali konferencyjnej Polskiego Radia Przyjaciele radiowej Jedynki - znane osobistości ze świata kultury, sportu, nauki - rozstawiły sztalugi i chwyciły za pędzle w szczytnym celu.
rozwiń zwiń