Niespodzianki finałowej licytacji Choinek Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2015 21:00
Całodzienna aukcja, która zakończyła akcję charytatywną Radiowej Jedynki, dostarczyła nam wiele emocji. Słuchaczom udało się nas bardzo zaskoczyć! Nie spodziewaliśmy się także pewnego wyróżnienia...
Audio
Tak piękne dzieła sztuki trafią do domów słuchaczy Jedynki , którzy włączyli się w tegoroczną akcję charytatywną Choinki Jedynki
Tak piękne dzieła sztuki trafią do domów słuchaczy Jedynki , którzy włączyli się w tegoroczną akcję charytatywną "Choinki Jedynki"Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Choinki Jedynki 2015 - wyniki wszystkich licytacji  >>>

- Wiecie, co dzisiaj dzieje się w sercach tych dzieci i moich podopiecznych oraz podopiecznych Fundacji "Wygrajmy Razem"? - mówiła w sobotni poranek Anna Dymna. - Moi podopieczni to ludzie dorośli, ale o pięknych sercach dziecka. Obrazki z Fundacji Łukasza Barucha wykonały osoby prawie nie widzące. Wszyscy tak bardzo potrzebują drugiego człowieka i jego zainteresowania. Jak się ich pochwali to są szczęśliwi, a szczęście się udziela. Uśmiech rodzi uśmiech, jak miłość rodzi miłość. Obudźmy radość w sobie i w innych, aby nasz świat przed świętami i na zawsze się zmienił - powiedziała szefowa Fundacji "Mimo Wszystko". 

Choinki Jedynki 2015
choinki 2015 finał 1200.JPG
Słuchacze Jedynki nie zawiedli! Zebraliśmy...

Słuchacze Radiowej Jedynki z otwartymi sercami odpowiedzieli na ten apel i w ciągu dnia "walczyli" o 20 obrazków namalowanych przez słuchaczy Jedynki – zwycięzców konkursu plastycznego oraz sześć prac przygotowanych przez podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i kolejnych sześć przygotowanych przez Fundację "Wygrajmy Razem" z Dąbrowy Górniczej Łukasza Barucha.

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko"

Pieniędzy przybywało w iście Jedynkowym tempie, ale nagrody, jaką przygotował dla nas założyciel Fundacji "Wygrajmy Razem", nie spodziewaliśmy się zupełnie! - Bardzo miło jest mi powiadomić, że zarząd naszej fundacji postanowił przyznać Programowi Pierwszemu Polskiego Radia statuetkę Elf 2015. To nagroda, jaką co roku przyznajemy osobom bądź organizacjom, które w szczególny sposób wsparły naszych podopiecznych. Choinki Jedynki to piękna sprawa - powiedział Łukasz Baruch.

>>> Dowiedz się więcej o Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej

Tego dnia o udział w akcji zaapelował również dyrektor radiowej Jedynki Kamil Dąbrowa. - Zachęcam wszystkich do udziału. Mam nadzieję, że będziecie państwo hojni. Zwłaszcza, że gwiazdka już za chwilę. Warto mieć u sobie w biurze lub w domu takie prace - podkreślił na naszej antenie. A Anna Dymna ofiarodawcom najwyższych kwot "dorzuciła" własnoręcznie wykonane z masy solnej świąteczne choinki i szopki.

/

W finale wielkiej licytacji dołączyła do nas jedna z jurorek naszego konkursu plastycznego dr Katarzyna Kasia, koordynatorka Choinek Jedynki Dorota Truszczak i ich dobry duch Małgorzata Kownacka oraz wiceszef Radiowej Jedynki Sławomir Assendi. Natomiast o palmę pierwszeństwa wśród licytujących słuchaczy walczyli pani Karolina i pan Zbigniew. - Nie mam internetu, ale mam radio. Chciałem powiedzieć, że nie widziałem żadnej pracy, ale to nie ma znaczenia. Chcę pomóc - powiedział nasz słuchacz przekazując 2100 zł na jedną z prac podopiecznych Fundacji "Mimo Wszystko".

A kto nie potrafił wybrać najpiękniejszej, dlatego kupił całą galerię prac? Komu dr Kasia wróży malarską karierę i na którym obrazku Sławomir Assendi znalazł siebie samego? Posłuchajcie!

Pierwszy Program Polskiego Radia zorganizował Choinki Jedynki po raz czternasty. Akcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2015" odbyła się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Za rok znów ruszymy do Choinkowej akcji!

(tj/asz)

Czytaj także

Przyjaciele Jedynki namalowali "Magię Świąt"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 07:00
W sali konferencyjnej Polskiego Radia Przyjaciele radiowej Jedynki - znane osobistości ze świata kultury, sportu, nauki - rozstawiły sztalugi i chwyciły za pędzle w szczytnym celu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki. Prezydentowa pobiła rekord

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 16:05
Zakończyła się piąta, ostatnia licytacja prac dorosłych Przyjaciół radiowej Jedynki , z której dochód przekazany zostanie Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wygrajmy razem" z Dąbrowy Górniczej.
rozwiń zwiń