"Choinki Jedynki 2020". 30 000 złotych za gitarę muzyka grupy Perfect!

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:52
To był prawdziwy finał finałów "Choinek Jedynki". Słuchacz Programu 1 Polskiego Radia wylicytował za kwotę 30 000 złotych niezwykłą czarną gitarę typu Stratocaster z dwiema przystawkami Humbucker (przetworniki elektroakustyczne), podpisaną na główce gryfu imieniem i nazwiskiem Dariusza Kozakiewicza. - Mam ogromną satysfakcję, że ta gitara ma dla niektórych taką wartość - mówi Dariusz Kozakiewicz.
Gitara Dariusza Kozakiewicza
Gitara Dariusza KozakiewiczaFoto: Piotr Piorun/Polskie Radio

Gitara Dariusza Kozakiewicza to nie lada gratka dla melomanów, a dla nas ogromny zaszczyt, że tak znakomity muzyk wsparł 19. Akcję Charytatywną "Choinki Jedynki", dołączając do grona 30 wspaniałych darczyńców, Przyjaciół Programu 1. Artysta zrobił nam niezwykły świąteczny prezent i jestem przekonany, że ten szczególny instrument sprawi równie wiele radości nowemu właścicielowi, robiąc jednocześnie dobry uczynek, zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy pomoc potrzebna jest jeszcze bardziej niż zwykle - przyznaje Marcin Kusy, szef Programu 1 Polskiego Radia. 

Posłuchaj
10:00 2020_12_07 14_26_37_PR1_Muzyczna_Jedynka.mp3 Na czym polega nowy gest Kozakiewicza? Wyjaśnia Dariusz Kozakiewicz (Muzyczna Jedynka)

Ogromna satysfakcja Dariusza Kozakiewicza

Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia prowadzili licytację w poniedziałek (7 grudnia) już od godz. 9.00 do godz. 14.50. Ostatecznie podarunek od Dariusza Kozakiewicza został wylicytowany za niebagatelną kwotę 30 000 złotych

- Mam ogromną satysfakcję, że ta gitara ma dla niektórych taką wartość. Jednak wcale się nie dziwię, ponieważ pomaganie jest strasznie ważne. Może to nie zabezpieczy wszystkich tych, którym chcielibyśmy pomóc, ale chociaż tyle możemy zrobić - mówi Dariusz Kozakiewicz.

Muzyk zdradza, że wylicytowana gitara jest bardzo wszechstronna oraz lekka. - Jest ze specjalnego drzewa. To taki mój eksperyment, który bardzo się sprawdził. Nigdy nie wiemy, jak instrument zachowa się po złożeniu, ale ta gitara zachowała się bardzo wdzięcznie i bardzo zawodowo. W zasadzie można na niej grać koncerty, w domu i nagrywać w studio. Jest bardzo uniwersalna - dodaje Dariusz Kozakiewicz.

Dariusz Kozakiewicz jeszcze przed licytacją, podczas rozmowy z Marcinem Kusym, mówił, że ta gitara jest wyjątkowym instrumentem. - Wiele rzeczy zmodyfikowałem sam osobiście - opowiadał muzyk grupy Perfect.

Dariusz Kozakiewicz jest kompozytorem i gitarzystą. Zyskał miano legendy polskiej gitary. Karierę muzyczną zaczął w zespole "Fatum". Jednym z pierwszych jego sukcesów był album "Breakout Blues" nagrany z Tadeuszem Nalepą i Breakoutem w 1971 roku. Od 1972 do 1976  roku współpracował z grupą hardrockową "Test", w której grał na gitarze i komponował. Na muzycznej scenie współpracował z takimi artystami jak: Anna Jantar, Piotr Figiel, z zespołem Świadectwo Dojrzałości, Jajco i Giganci, Air Condition (Zbigniew Namysłowski), Plugawy Anonim, Universe, a także Dwójka ze sternikiem, Bemibek (Ewa Bem) z Wojciechem Karolakiem oraz z Robertem Chojnackim i Janem Borysewiczem. Od 1997 roku związany z zespołem Perfect.

Dariusz Kozakiewicz z gitarą, która przekazała na aukcje Choinek Jedynki Dariusz Kozakiewicz z gitarą, która przekazała na aukcje Choinek Jedynki

Posłuchaj
04:54 PR1_MPLS 2020_12_07-14-50-01.mp3 Pan Piotr z Nowego Miasta nad Pilicą wylicytował niezwykłą gitarę za 30 000 złotych (Muzyczna Jedynka)

Słuchacz Jedynki: te pieniądze komuś pomogą

Gitara przekazana przez Dariusza Kozakiewicza została wylicytowana przez pana Piotra z Nowego Miasta nad Pilicą. - Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że udało mi się wygrać tę gitarę. Mam nadzieję, że zrobiłem też fajny prezent dla pani Anny Dymnej i dla pana prof. Andrzeja Cechnickiego. Jestem przekonany, że te pieniądze zostaną wykorzystane w fajny sposób i komuś pomogą - komentuje pan Piotr.

Słuchacz radiowej Jedynki przyznaje, że to będzie jego pierwsza gitara. - Na co dzień nie gram na gitarze, ale teraz jest zima, mam trochę więcej czasu, więc będę musiał popróbować - dodaje.

Czytaj także:

***

Akcja charytatywna Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki", której celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami, narodziła się blisko 20 lat temu. Od 2005 roku Program 1 zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a od 2013 roku także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. Więcej informacji: choinkijedynki.polskieradio.pl.

***

Mat. promocyjne./ag/kk/DS

Czytaj także

Dariusz Kozakiewicz: nie tak Perfect chciał pożegnać się z publicznością

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 17:52
Od dwóch-trzech lat Grzegorz Markowski zapowiadał rozstaniem z kolegami, zawieszenie działalność i zaprzestanie grania i nagrywania jako Perfect. Zespół planował pożegnalne koncerty, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała te plany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020". Anna Dymna: to radosny czas

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 10:57
W audycji "Cztery Pory Roku" w Programie 1 Polskiego Radia odbyły się pierwsze licytacje w ramach tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". Cały dochód z aukcji będzie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. - To w nich zawarty jest uśmiech i one przynoszą szczęście - mówi o przekazanych podarunkach Anna Dymna.
rozwiń zwiń