"Choinki Jedynki 2020". 30 tys. zł za złoty naszyjnik Pierwszej Damy!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 11:00
Zakończyła się piątkowa licytacja podarunków od Przyjaciół Jedynki. Udało się zebrać 44,5 tys. zł. Licytować można było: złoty naszyjnik Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, szopkę z masy solnej wykonaną przez Annę Dymną, koszulkę z autografem Huberta Hurkacza, rysunek "Magiczny Koń" autorstwa Malwiny de Bradé, cztery tomy "Dziejów Polski" z dedykacją i autografem prof. Andrzeja Nowaka oraz podwójny, wyjątkowy winyl z niespodzianką podarowany przez Igora Herbuta. Na kolejną licytację zapraszamy w poniedziałek!
Podarunki od Przyjaciół Jedynki, które można wylicytować podczas piątkowej (4.12) licytacji
Podarunki od Przyjaciół Jedynki, które można wylicytować podczas piątkowej (4.12) licytacji Foto: PR

Dochód z licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki 2020", która odbywa się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser-Dudy, przeznaczony zostanie dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Każda złotówka się liczy

Wśród licytowanych przedmiotów jest szopka z masy solnej wykonana przez Annę Dymną, założycielkę i prezes Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

- Ja, żeby nie zwariować, to takie rzeczy lubię robić. Człowiek wtedy skupia myśli na czymś konkretnym. Nie mam specjalnie zdolności, ale ja to lubię robić. Potrafię to robić godzinami. To jest zaczarowane. To pomaga. Wkładam w to moje najlepsze myśli, uczucia - wyjaśniła w Programie 1 Polskiego Radia.

Anna Dymna zachęciła na antenie do wzięcia udziału w licytacji, podkreślając, że każda złotówka się liczy. - Bardzo namawiam do pomocy. Ja widzę, jak to działa. Mamy bardzo ciężki czas. Nasi bliscy chorują, wszystko się wali. Wpadamy w czarne dołki. To, że się pomaga innym, to nas trzyma - oceniła.

Posłuchaj
06:11 [ PR1]PR1 (mp3) 4 grudzień 2020 09_43_05.mp3 Anna Dymna: to, że się pomaga innym, to nas trzyma (Cztery pory roku/Jedynka)

 

Czytaj też
myBlurPhoto (2).jpg
Wielki Finał 19. Akcji Charytatywnej Programu 1 "Choinki Jedynki"

Przypomnijmy, że ze względu na wprowadzone restrykcje, zmianie uległa formuła tegorocznej odsłony Akcji Charytatywnej Programu 1 Polskiego Radia "Choinki Jedynki". Zamiast popularnego malowania bożonarodzeniowych obrazków "Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia" w gmachu głównym Polskiego Radia, zaproszeni do udziału w wydarzeniu goście, Przyjaciele Programu 1, przekazali swoje podarunki.

- Darczyńcy przekazali rzeczy bliskie ich sercu, wiedząc, że dzięki nim spełnią się marzenia tych, którym pomoc jest najbardziej potrzebna. Pomagajmy razem! - zaprasza do udziału w licytacjach Dorota Truszczak, koordynatorka akcji.

>>Zobacz stronę licytacji podarunków od Przyjaciół radiowej Jedynki. Kliknij TUTAJ<<

W czwartek udało się zebrać ponad 8,4 tys. zł

Tym razem największym powodzeniem cieszyła się książka laureata Nagrody Nobla z 2020 roku przekazana przez prof. Krzysztofa Meissnera, która została wylicytowana za 4000 zł. 

Słuchacze radiowej Jedynki wylicytowali także: DVD+CD z autografami i kreacją świąteczną od Blue Cafe (700 zł); plecak, piórnik, plakat, płytę i rozmowę telefoniczną z Viki Gabor (1600 zł); bombkę, płytę i bluzkę z teledysku od Juli (600 zł); koszulkę kolarską i wideorozmowę z Czesławem Langiem (800) oraz krawat z "kolekcji ślimakowej" od prof. Henryka Skarżyńskiego (750).

W środę prawie 13,5 tys. zł

Hitem środowych (2 grudnia) licytacji w ramach akcji "Choinki Jedynki" okazał się obraz "Maki" autorstwa Wiesława Ochmana, który poszedł "pod młotek" za 7,5 tys. zł.

Nasi słuchacze wylicytowali także: pocztówkę, zestaw książek z autografami oraz spotkanie z dziennikarzem Romanem Czejarkiem (2,6 tys. zł), książkę biograficzną z autografem i wideorozmowę z Otylią Jędrzejczak (1 tys. zł), kostkę do gitary, własnoręcznie namalowaną bombkę, płytę "Halo ziemia" i t-shirt z sesji foto do klipu "100" z autografem od Filipa Laty (600 zł), obraz "Ptaszek" od Małgorzaty Lazarek (1150 zł) oraz plakat i strój estradowy od Roksany Węgiel (600 zł).

Iga Świątek_poziomo 1200x660.jpg
"Choinki Jedynki 2020". 32 325 zł - to wynik drugiej licytacji podarunków przyjaciół Jedynki

We wtorek ponad 32 tys. zł

We wtorek (1 grudnia), podczas drugiej licytacji, sukienka Igi Świątek została wylicytowana za 21 tys. zł. 

Słuchacze radiowej Jedynki wylicytowali również: komplet płyt i zaproszenie do siedziby artystów od Zespołu Śląsk (5 tys. zł), własnoręcznie wykonaną tacę i spotkanie online z Aleksandrą Gintrowską (1,5 tys. zł), piłkę z autografem Marcina Gortata (1,4 tys.), koszulkę piłkarską i wideorozmowę z Pawłem Janasem (725 zł) oraz gitarę, płytę z autografem, bluzę i maseczkę od Pawła Tura (2,7 tys. zł).  

W poniedziałek blisko 19 tys. zł

Hitem pierwszej licytacji przeprowadzonej w poniedziałek (30 listopada) okazał się obrazek wykonany techniką decoupage'u przez Pierwszą Damę Agatę Kornhauser-Dudę, który wylicytowano za 11 tys. zł.

Słuchacze radiowej Jedynki wylicytowali również: szopkę z masy solnej wykonaną przez Annę Dymną (2,2 tys. zł), koszulki z podpisami i wideorozmowy z Kajetanem Kajetanowiczem oraz Maciejem Szczepaniakiem (900 zł), gadżety Kapitana Wąsa i wideorozmowę z Adamem Małyszem (600 zł), maskę teatralną wykonaną przez artystkę malarkę i rzeźbiarkę Marynę przekazaną przez Związek Artystów Scen Polskich (800 zł) oraz koszulkę reprezentacji Polski z autografami przekazaną przez Polski Związek Piłki Nożnej (3,2 tys. zł). 

13. edycja akcji

Anna Dymna podkreśliła w Programie 1 Polskiego Radia, że to radosny czas. - Trzynasty raz już to przeżywam, a ósmy raz wspieram inne fundacje, bo pomyślałam sobie, że są fantastyczne fundacje wokół mnie, które robią fantastyczne rzeczy, i od których ja się uczyłam robić te fantastyczne rzeczy mądrzej i że powinnam się z nimi dzielić - zaznaczyła.

Czytaj więcej:

- Z Andrzejem Cechnickim współpracujemy od wielu lat i - prawdę mówiąc - też się wielu rzeczy od Andrzeja uczę. On jest niezwykły. Znam też jego podopiecznych, robiłam o nich programy, przyjaźnię się z niektórymi - zdradziła Dymna.

- Troszeczkę żyjemy teraz na polu minowym, w zagrożeniu, i musimy pamiętać o tych ludziach, którzy sobie sami nie mogą poradzić. Najbardziej cierpię z tego powodu, że nie mogę na co dzień się widywać z moimi podopiecznymi, bo jestem dla nich potencjalnym zagrożeniem - dodała. 

Posłuchaj
07:19 _PR1_AAC 2020_11_30-09-42-06.mp3 Anna Dymna i prof. Andrzej Cechnicki o charytatywnej akcji "Choinki Jedynki" (Cztery pory roku/Jedynka)

 

choinki jedynki.jpg
Choinki Jedynki 2020

- Nasi pacjenci też cierpią z powodu braku obecności, ale staramy się za wszelką cenę tę obecność zapewnić. Robimy taką akcję "Jesteśmy razem online" – rozdajemy stare smartfony, a następnie uczymy, trenujemy, edukujemy, jak pozostać ze sobą w kontakcie i rozmawiać - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Andrzej Cechnicki.

Więcej informacji: choinkijedynki.polskieradio.pl

***

Akcja charytatywna Jedynki Polskiego Radia, której celem jest wspieranie podmiotów i organizacji pomagającym osobom z niepełnosprawnościami, narodziła się blisko 20 lat temu. Od 2005 roku Program 1 Polskiego Radia zbiera fundusze na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko", a od 2013 roku także dla innej organizacji pożytku publicznego o podobnym charakterze działalności, wskazywanej co roku przez tę fundację. W tym roku wsparcie ze zbiórki otrzyma również Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego.

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020". Anna Dymna: to radosny czas

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 10:57
W audycji "Cztery Pory Roku" w Programie 1 Polskiego Radia odbyły się pierwsze licytacje w ramach tegorocznej akcji "Choinki Jedynki". Cały dochód z aukcji będzie przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej prof. Andrzeja Cechnickiego. - To w nich zawarty jest uśmiech i one przynoszą szczęście - mówi o przekazanych podarunkach Anna Dymna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Choinki Jedynki 2020". Już ponad 72 tys. złotych za podarunki od Przyjaciół Jedynki!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 11:55
Za nami kolejne, czwarte już, licytacje w ramach akcji charytatywnej "Choinki Jedynki 2020". Słuchacze wylicytowali w czwartek (3.12) przedmioty za łączną kwotę 8450 złotych. Tym razem największym powodzeniem cieszyła się książka laureata Nagrody Nobla z 2020 roku przekazana przez prof. Krzysztofa Meissnera, która została wylicytowana za 4000 zł. 
rozwiń zwiń