Wielki finał "Choinek Jedynki" już w czwartek

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 19:30
- Te prace naprawdę chwytają za serca, więc my chwyćmy za portfele – apelowała w radiowej Jedynce Grażyna Łobaszewska, która wspiera akcję charytatywną Polskiego Radia.
Audio
  • Małgorzata Kownacka i Grażyna Łobaszewska zapraszają na finał akcji
Wielki finał Choinek Jedynki już w czwartek
Foto: PR

Już po raz 11 Pierwszy Program Polskiego Radia zorganizował konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum pod hasłem "Magia świąt". Na autorów najpiękniejszych dzieł czekały nagrody. Dodatkowo wybrane prace trafią na wyjątkową aukcje.

Pieniądze zebrane z licytacji rysunków, malowanek, wyklejanek, wydzieranek i kolaży zostaną przeznaczone na wyposażenie ośrodka terapeutycznego "Dolina Słońca” prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko". - Wiele pięknych obrazków nie dostało się do finału, bo niestety obowiązywał nas ścisły regulamin i nie mogliśmy przekroczyć limitu. Ale za wszystkie bardzo dziękujemy młodym artystom – mówiła Małgorzata Kownacka.

Dla wyróżnionych dzieci będą też specjalne dyplomy z podpisami Anny Dymnej. A dla najhojniejszego darczyńcy wiosło od Julii Michalskiej, medalistki olimpijskiej z Londynu.

>> Zobacz prace wybrane przez jurorów

Aukcja prac przysłanych na konkurs "Choinki Jedynki" odbędzie się na antenie radiowej Jedynki w czwartek 6 grudnia 2012 roku w godzinach od 8.00 do 19.30, przy czym licytować będzie można do około godz.19.28. Kwota wywoławcza wynosi 100 zł . (ei)

Czytaj także

"Choinki Jedynki" to podwójna radość!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 08:15
- Młodzi artyści po pierwsze cieszą się, bo mogą zaprezentować swój talent. Po drugie cieszą się z tego, że mogą dać radość komuś innemu. W tym przypadku podopiecznym Fundacji Anny Dymnej - podkreśliła Agnieszka Kunikowska, zajmująca się akcją "Choinki Jedynki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz "Choinki Jedynki" 2012

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 09:24
Już po raz 11. radiowa Jedynka organizuje konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem "Magia świąt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olimpijska niespodzianka w "Choinkach Jedynki”

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 19:39
Medalistka z igrzysk w Londynie – Julia Michalska – zdecydowała się wesprzeć charytatywną akcję Pierwszego Programu Polskiego Radia. Na aukcję przeznaczyła swoje wiosło.
rozwiń zwiń