Choinki Jedynki 2013. Owsiak i Czubaszek namalują magię świąt

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2013 17:27
- Po raz pierwszy radiowa Jedynka zachęca znane osoby do wzięcia udziału w malowaniu magii świąt. Spotkają się u nas aktorzy, piosenkarze, sportowcy i luminarze nauki - mówi Małgorzata Kownacka, koordynatorka akcji "Choinki Jedynki 2013".
Audio
  • Małgorzata Kownacka o malowaniu magii świąt przez znane osoby i akcji "Choinki Jedynki 2013" (Sobota z Radiową Jedynką)
Małgorzata Kownacka, koordynatorka akcji Choinki Jedynki 2013
Małgorzata Kownacka, koordynatorka akcji "Choinki Jedynki" 2013Foto: Jacek Konecki/PR

XII akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia "Choinki Jedynki 2013" prowadzona jest na rzecz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia Debra Polska "Kruchy Dotyk".

Pieniądze zostaną zebrane podczas licytacji. W tym roku oprócz prac nadesłanych przez uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na aukcję wystawione zostaną również obrazy na płótnie namalowane przez znane osobistości świata kultury, sportu i życia publicznego. Powstaną one w niedzielę 24 listopada podczas spotkania w sali konferencyjnej Polskiego Radia.

- Obok małżonki Prezydenta RP pani Anny Komorowskiej, która swój wspaniały obraz magii świąt namaluje w zaciszu, będą z nami między innymi Irena Szewińska, Joanna Szczepkowska, Paweł Królikowski, Łukasz Turski, Maria Czubaszek, Jurek Owsiak i Krzyś Materna - wymienia w "Sobocie z Radiową Jedynką" Małgorzata Kownacka.

/Licytacja dzieł osób dorosłych odbędzie się między 2 a 8 grudnia w trakcie audycji "Cztery pory roku" (9-12). Natomiast prace dzieci będą licytowane na antenie Jedynki w czwartek 12 grudnia między 9 a 19.30. - Bardzo liczę na słuchaczy i instytucje, które zdecydują się kupić dzieła znanych osób, bo te będziemy licytować od 500 zł wzwyż. Rysunki dziecięce będą w skromniejszych cenach, ale to daje wielką szansę dla osób mniej uposażonych, które chcą pomóc potrzebującym. Te prace będą szły w górę od 100 zł - tłumaczy Małgorzata Kownacka.

Weź udział w konkursie Choinki Jedynki 2013. Sprawdź regulamin >>>

Koordynatorka akcji "Choinki Jedynki" przypomniała również o najczęstszych błędach w nadsyłanych przez dzieci pracach. - Niektóre docierają niemiłosiernie pogniecione. Nie da się ich uratować, a często są śliczne. A wystarczyłoby tylko zabezpieczyć je kartonikami. Przychodzą też prace mokre albo ociekające klejem. Ich też nie da się uratować, chociaż bardzo bym chciała. Zdarza się również, że dostajemy pieski, kotki, kwiatki i portrety własne, które nie mają nic wspólnego z magią Świąt Bożego Narodzenia. Tak samo wykluczone są pokolorowane szablony. Pamiętajmy też, że dyskwalifikuje brak oświadczenia - podkreśla.

Termin nadsyłania prac na konkurs Choinki Jedynki 2013 upływa 25 listopada.

Choinki Jedynki 2013. Fundacja "Mimo Wszystko" podzieli się pomocą >>>

Przy okazji Małgorzata Kownacka wspomniała też o akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę", której patronuje radiowa Jedynka. W ramach akcji 1 grudnia odbędzie się uliczna zbiórka darów rzeczowych.

Rozmawiała Małgorzata Raducha.

 

/

 

pg

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Zbiórka w bardzo szczytnym celu

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 13:00
Dochód z tegorocznej aukcji w ramach akcji charytatywnej Pierwszego Programu Polskiego Radia Choinki Jedynki zostanie przekazany na rzecz dwóch organizacji: Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Stowarzyszenia Debra Polska Kruchy Dotyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Choinki Jedynki 2013. Fundacja "Mimo Wszystko" podzieli się pomocą

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 15:33
- Kochane dzieci, niech każdy z nas namaluje jakiś obrazek. To będzie nasza wspólna radość. Później przeniesie się ona na tych, którzy te rysunki kupią, a pieniądze pozyskane w ten sposób, zamienią się na uśmiech naszych podopiecznych - zachęcała w Jedynce Anna Dymna.
rozwiń zwiń