X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Partnerzy w życiu i w muzyce. Spotkanie z Agatą Kielar-Długosz i Łukaszem Długoszem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 12:24
- Cieszę się, że muzyka fletowa, choć może w przeszłości nie była jakoś mocno eksponowana, teraz zaczyna walczyć o swoje miejsce w świecie – powiedział na antenie Jedynki flecista Łukasz Długosz. Razem z Agatą Kielar-Długosz tworzą muzyczne małżeństwo, które koncertuje i nagrywa na całym świecie.
Audio
  • Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz o studiach, koncertach, nagraniach i łączeniu pracy z życiem prywatnym (Muzyczne spotkania/Jedynka)
Agata Kielar-Długosz, Andrzej Jungiewicz, Łukasz Długosz
Agata Kielar-Długosz, Andrzej Jungiewicz, Łukasz DługoszFoto: Grzegorz Śledź/Polskie Radio

Technikę gry doskonalili na wielu znakomitych uczelniach, m.in. w Monachium, Lipsku, Paryżu, New Haven. – Od każdego pedagoga mogliśmy się czegoś nowego nauczyć. Każdy ośrodek oferował inne atrakcje kulturalne, które też bardzo nas rozwijały. To były bardzo cenne doświadczenia – mówiła Agata Kielar-Długosz. – Nasze podróże związane były z poszukiwaniem mistrza-pedagoga od konkretnego repertuaru – dodał jej mąż.

Zdaniem muzyków nie jest ważne, w którym miejscu się nagrywa, tylko ważne są osoby, które w tym projekcie uczestniczą. - Ta pasja nas łączy. Razem możemy naprawdę zdobywać szczyty - mówił Łukasz Długosz.     

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której muzycy opowiedzieli też o tym, czy lepiej czują się w repertuarze klasycznym czy współczesnym oraz o ponad sześćdziesięciu utworach im dedykowanych, napisanych specjalnie dla nich przez najwybitniejszych polskich kompozytorów, takich jak: Paweł Szymański, Eugeniusz Knapik i Paweł Mykietyn.

***

Audycja: "Muzyczne spotkania" w ramach audycji "Twarzą w twarz" 

Prowadzi: Adam Rozlach

Goście: Agata Kielar-Długosz i Łukasz Długosz

Data emisji: 27.03.2019

Godzina emisji: 23.07

abi/gs/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fryderyki w dziedzinie muzyki poważnej rozdane

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 10:08
12 marca w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach zostały wręczone nagrody Fryderyki 2019 w dziedzinie muzyki poważnej. Statuetki zostały rozdane w ośmiu kategoriach, ponadto wręczono dwa Złote Fryderyki za całokształt twórczości. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chopin na żywo" - koncert Bogdana Czapiewskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 10:45
Usłyszeliśmy: Rondo c-moll op. 1, trzy Nokturny: Des-dur op. 27 nr 2, c-moll op. 48 nr 1 i G-dur op. 37 nr 2, trzy Walce: As-dur op. 69 nr 1, cis-moll op. 64 nr 2 i Es-dur op. 18, Scherzo b-moll op. 31 oraz Poloneza -Fantazję As-dur op. 61.
rozwiń zwiń