"Komentarz dnia": koronawirus w Polsce, sprawa 22-letniej Polki

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2020 16:08
Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Bartłomiej Godusławski ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). Publicyści dyskutowali o odnotowanej rekordowej liczbie nowych zakażeń koronawirusem w Polsce oraz o braku wyroku w sprawie 22-letniej Polki mieszkającej w Niemczech, której urząd odebrał dzieci i przekazał rodzinom zastępczym pochodzącym z Turcji.
Henryk Szrubarz
Henryk Szrubarz Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Posłuchaj
10:29 Komentarz dnia 21.08.mp3 Komentarz dnia 21.08.2020 r. (Jedynka)

 

Dziś (21.08) sąd w niemieckiej miejscowości Lemgo miał zdecydować o przywróceniu 22-latce z Wadowic jej dwuletniej córki i trzyletniego syna. Wyrok nie zapadł, ostateczne decyzja ma być znana w przyszłym miesiącu. Dzieci zostały odebrane matce po tym, jak złożyła wniosek o mieszkanie socjalne. Chłopiec i dziewczynka zostały rozdzielone, trafiły do dwóch różnych rodzin zastępczych.

Rozmawiał Henryk Szrubarz. 

***

Tytuł audycji: Komentarz dnia 

Prowadził: Henryk Szrubarz

Goście: Bartłomiej Godusławski ("Dziennik Gazeta Prawna") Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny")

Data emisji: 21.08.2020 

Godzina emisji: 15.32

ans

Czytaj także

Prof. Ryba o dymisji ministra zdrowia: dźwigał na barkach naprawdę duży problem

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 10:40
 - Wygląda na to, że nie ma chyba drugiego dna oprócz tego, o którym minister Szumowski mówi. Pamiętajmy o tym, że dźwigał na swoich barkach naprawdę duży problem, jeżeli bierzemy pod uwagę stan zdrowia obywateli w Polsce w kontekście pandemii - mówi w "Komentarzu poranka" w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba (KUL).
rozwiń zwiń