X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brak porozumienia ws. podwyżek dla nauczycieli. Komentarze ekspertów

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 09:24
W piątek w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" wicepremier Beata Szydło podtrzymała wcześniejsze propozycje i zaproponowała nowy pakt społeczny dla nauczycieli. O tym m.in. rozmawiali w audycji "Spory i kontrowersje" prof. Zbigniew Krysiak, prof. Mieczysław Ryba oraz dr Sergiusz Trzeciak.
Audio
  • Dojdzie do porozumienia rządu z nauczycielami? Komentarze ekspertów (Spory i Kontrowersje/Jedynka)
Wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca RDS Dorota Gardias, szef KPRM Michał Dworczyk i minister rodziny Elżbieta Rafalska podczas piątkowych rozmów w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie
Wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca RDS Dorota Gardias, szef KPRM Michał Dworczyk i minister rodziny Elżbieta Rafalska podczas piątkowych rozmów w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w WarszawieFoto: PAP/Marcin Obara

Propozycja rządu dla nauczycieli przewiduje powiększenie pensum nauczycielskiego do 22 lub 24 godzin, z jednoczesnym zwiększaniem wynagrodzeń. Zarówno ZNP, jak i Forum Związków Zawodowych nie wycofują się z zapowiedzi strajku. 

Zdaniem prof. Zbigniewa Krysiaka "jeśli dbamy o dobro wspólne, to zachęcam nauczycieli - dbajmy też o dobro uczniów". - Sławomir Broniarz i ZNP manipulują i są przykładem niemerytorycznego podejścia. Prezentują twarde stanowisko, czyli albo nam dacie to, czego chcemy, albo nie ma żadnej dyskusji - powiedział gość radiowej Jedynki.

- Sławomir Broniarz i ZNP nie od dziś są zaangażowani politycznie w znaczeniu partyjnym. Kiedyś funkcjonował jako część SLD. Z obu stron toczy się walka polityczna, zwłaszcza że do strajku ma dojść przed eurowyborami - przyznał z kolei prof. Mieczysław Ryba z KUL.

Według dr. Sergiusza Trzeciaka "dla wyborców Koalicji Obywatelskiej strajk będzie dowodem, że rząd sobie nie radzi, natomiast elektorat PiS może uznać, że nauczyciele i Sławomir Broniarz byli zaangażowani politycznie". - Brakuje gruntownej reformy systemu oświaty. Niedobrze, że dyskusja skoncentrowana jest tylko na zarobkach nauczycieli - mówił gość "Sporów i kontrowersji".

Goście Agnieszki Kamińskiej mówili też o konwencjach Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Europejskiej, protestach AgroUnii, a także o sondażach. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Spory i kontrowersje

Prowadzi: Agnieszka Kamińska

Gość: prof. Zbigniew Krysiak (Instytut Myśli Schumana), prof. Mieczysław Ryba (KUL), dr Sergiusz Trzeciak (ekspert ds. komunikacji strategicznej)

Data emisji: 06.04.2019

Godzina emisji: 8.11

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak