X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Publikacja o dzieciach premiera. Eksperci: znaczna część z nas chce to czytać

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 10:00
- Polacy akceptują i żywią się czymś takim. To jest zastraszające - powiedział w audycji "Spory i kontrowersje" prof. Kazimierz Kik o publikacji "Super Expressu" o dzieciach premiera Mateusza Morawieckiego. O poziomie kultury w Polsce, agresji w przestrzeni publicznej oraz granicach dopuszczalnych zachowań i wypowiedzi dyskutowali w Jedynce też dr Robert Sobiech i Zbigniew Lazar.
Audio
  • Poziom kultury w polskim społeczeństwie i mediach (Spory i kontrowersje/Jedynka)
Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki Foto: PAP/Radek Pietruszka

"Super Express", powołując się na książkę byłego rzecznika banku WBK Piotra Gajdzińskiego "Delfin. Mateusz Morawiecki", która ma niebawem trafić do księgarń, napisał, że były współpracownik obecnego szefa rządu "ujawnił w swojej książce największy rodzinny sekret premiera i zdradził, że Morawiecki w przeszłości adoptował dwoje dzieci". Jak dodał "SE", "nie wiadomo", czy dzieci zdawały sobie "sprawę, że pochodzą z domu dziecka".

- Ze smutkiem stwierdzę, że dziś każdy może napisać wszystko i liczyć na rozgłos z tego powodu - powiedział Zbigniew Lazar. - Jest to szczególnie przykre, kiedy autorem takich "rewelacji" jest ktoś, kto podaje się za rzecznika prasowego albo za PR-owca - dodał. Wskazał, że rzecznik to podobnie jak lekarz, czy adwokat, zawód zaufania. - To, czego dopuścił się ten pan jest pogwałceniem wszelkich standardów etycznych i profesjonalnych - podkreślił Lazar. Przyrównał publikację do "ataku komara na słonia", sytuacji, gdy  ktoś kto zupełnie jest nieznany światu próbuje ukąsić kogoś, kto jest wielki, coś robi.

- Zawsze jest pokusa łamania standardów - powiedział z kolei dr Robert Sobiech i dodał, że "problem raczej nie jest w słabościach ludzkich i chęci do zabłyśniecia". - Problem jest w części mediów, które to publikują. Publikują oczywiście licząc na to, że podniesie się sprzedaż - wskazał. Jego zdaniem, należy zadać sobie pytanie, czy w tej sytuacji "duża część Polaków nie powinna się w piersi uderzyć", ponieważ media dostarczają treść, której oczekują czytelnicy. - Zachowanie mediów i zachowanie tego pana jest pochodną takich oczekiwań części naszego społeczeństwa - dodał Sobiech.

- Zgadzam się, jest problem społecznego przyzwolenia - przyznał prof. Kazimierz Kik, wskazując, że akceptowane jest coś, co nie mieści się w kanonach etycznych i moralnych. Ocenił, że jest to psucie życia społeczno-politycznego przez gusta powszechne, które "się żywią jak padliną sensacją", a media podsycają tę "niezdrową ciekawość". -  Polacy tego chcą, Polacy tego szukają - podsumował. 

Goście Jedynki mówili też o ingerencji w wizerunek Matki Boskiej i rozwieszaniu takich obrazów na toaletach, wystąpieniu Leszka Jażdżewskiego na UW i o katolicyzmie Polaków. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Spory i kontrowersje

Prowadzi: Agnieszka Kamińska

Goście:  prof. Kazimierz Kik, dr Robert Sobiech, Zbigniew Lazar

Data emisji: 11.05.2019 

Godzina emisji: 8.10

fc/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak