Spory i kontrowersje. Co zaważy na wyniku wyborów europejskich?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 09:26
- O wyniku wyborów europejskich zadecydują emocje - mówił w audycji "Spory i kontrowersje" dr Dawid Piekarz z Instytutu Staszica. Do majowych wyborów odnieśli się również prof. Aleksander Nalaskowski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i dr Sergiusz Trzeciak, ekspert ds. komunikacji strategicznej.
Audio
  • Dr Dawid Piekarz, dr Sergiusz Trzeciak oraz prof. Aleksander Nalaskowski o wyborach do Parlamentu Europejskiego (Jedynka/Spory i kontrowersje)
Konwencja PiS
Konwencja PiS Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

Podczas piątkowej konwencji Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezes partii, podkreślał rolę złotówki, wartości, tradycji i polskiej rodziny.

- Ten przekaz ewidentnie kierowany jest do elektoratu środka, czyli do tych, którzy nie są zadeklarowanymi wyborcami prawicy, a którym bardziej niż na ideologii, zależy na jakości życia. PiS chce ich przyciągnąć do urn kwestiami socjalnymi. To jest w pewnym sensie obrona normalności, która stała się hasłem przewodnim partii rządzącej w ostatnich tygodniach - ocenił dr Piekarz. 

Zdaniem prof. Aleksander Nalaskowski ludzie będą "głosować mediami". - Nie wiązałbym kwestii "rozdawnictwa" z wynikiem wyborów. O nim zaważą bardziej emocje. Ci, którzy głosują na PiS, będą się prawdopodobnie tym kryterium sugerować - mówił profesor. 

Dr Sergiusz Trzeciak stwierdził natomiast, że to umiejętność mobilizacji własnego elektoratu zadecyduje o wyniku wyborów. - Jeżeli patrzymy na średnią sondażową, to wskazuje ona na niewielką przewagę PiS, co oznacza, ze partia rządząca ma realnie szanse wygrać te wybory. Jeżeli tak się stanie, dostanie wiatr w żagle do następnych kampanii wyborczych - powiedział Trzeciak. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Spory i kontrowersje

Prowadzi: Agnieszka Kamińska

Goście: dr Dawid Piekarz, dr Sergiusz Trzeciak oraz prof. Aleksander Nalaskowski 

Data emisji: 18.05.2019 

Godzina emisji: 8.10

kad/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 13:26
Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w niedzielę w Szczecinie konwencję regionalną z udziałem lidera ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konwencja PiS w Łodzi. Wystąpienia prezesa PiS i premiera

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 19:00
W piątek w Łodzi odbyła się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości z udziałem prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego. Politycy PiS spotkali się z wyborcami w jednym z hoteli w centrum miasta. 
rozwiń zwiń