Matczyna miłość. Wyzwania stojące przed współczesną matką

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 20:03
W "Gdzie jest Pan Cogito?" goście audycji opowiedzieli o tym, czym jest matczyna miłość, z jakimi wyzwaniami wychowawczymi musi borykać się współczesna matka i czego można nauczyć się od własnego dziecka.
Audio
  • Goście Jedynki w rozmowie o byciu matką (Gdzie jest Pan Cogito?)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Historyk sztuki Justyna Napiórkowska uważa, że ważnym jest, aby matka wskazywała swojemu dziecku niebezpieczeństwa, których może doświadczać na swojej życiowej drodze. Dodaje, że poza tym, że matka ma naturalną potrzebę dawania, to może także czerpać wiele mądrości od swojej pociechy. - Jako matki, zaznajemy spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy - komentuje Justyna Napiórkowska.

Psycholog dr Aleksandra Piotrowska mówi, że okres oczekiwania na przyjście dziecka na świat jest przeżywany przez każdą kobietę bardzo indywidualnie. Twierdzi, że okres oczekiwania na poród może być równie piękny, jak samo wychowywanie dziecka. - Współczuje matkom, które nie potrafią się cieszyć z bycia w ciąży - komentuje psycholog dodając, że matka powinna mieć otwarty umysł i serce na potrzeby dziecka.

- Pan Bóg podzielił się z kobietami aktem twórczym dając im możliwość poczęcia dziecka - mówi ks. Bogdan Bartołd dostrzegając cud macierzyństwa. 

Judyta Kruk ze Stowarzyszenia Dużych Rodzin 3+ mówi, że posiadanie dzieci to doświadczanie szerokiego spektrum emocji a każde kolejne, które urodziła, dodatkowo ją wzbogaciło jako człowieka. Dodaje, że posiadanie dziecka jest również wartościowe dla naszego społeczeństwa.

Co jest najważniejsze w byciu dobrą matką? Czy istnieje jeden model bycia dobrą matką? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: "Gdzie jest Pan Cogito?"

Prowadzi: Małgorzata Raczyńska-Weinsberg

Goście: Justyna Napiórkowska (historyk sztuki), dr Aleksandra Piotrowska (psycholog), Judyta Kruk (ze Stowarzyszenia Dużych Rodzin 3+), ks. Bogdan Bartołd

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 15.06

K.A/ans


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Zdzisław Krasnodębski: byłem profesorem z powołania

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 16:01
Socjolog, filozof społeczny, dr nauk humanistycznych, poseł do Parlamentu Europejskiego. Profesor Zdzisław Krasnodębski ma wiele dokonań. W audycji "Nieznani znani" opowiada, że najbardziej ceni sobie karierę naukową. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Bielan: dbam o równowagę pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 12:47
Wicemarszałek Senatu, wyrwany z wiru wydarzeń kampanijnych, opowiedział w radiowej Jedynce o tym jak rozpoczęła się jego przygoda z polityką, z czym wiązało się dla niego zostanie posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej III kadencji w bardzo młodym wieku i jakie wartości przyświecają jego życiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Wiśniewska: mieliśmy z mężem swoją miłość i swój potencjał

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 11:32
- Pewnie nie byłabym tu, gdzie jestem, gdyby nie to, że mam ogromne wsparcie męża - mówi w audycji "Nieznani znani" eurposłanka PiS. 
rozwiń zwiń