X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odmowa nadania tytułu profesorskiego A. Zybertowiczowi. Apel prof. Michała Kleibera

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 11:10
- Jeśli ktoś jest znany i politycznie aktywny, aspiruje do pewnych awansów akademickich, to wtedy wszelkie negatywne oceny tych prób mogą być interpretowane w kategoriach politycznych - powiedział w Polskim Radiu prof. Michał Kleiber. Odniósł się do sprawy dr. hab. Andrzeja Zybertowicza, któremu Komisja ds. Stopni i Tytułów Naukowych odmówiła przyznania tytułu profesorskiego. 
Audio
  • Michał Kleiber: decyzja ws. A. Zybertowicza może być polityczna (Sygnały dnia/Jedynka)

"Środowisko naukowe stanęło na wysokości zadania. Wczoraj Komisja do spraw Stopni i Tytułów Naukowych odmówiła przyznania tytułu profesora panu Andrzejowi Zybertowiczowi" - napisał w mediach społecznościowych prof. Tadeusz Gadacz, filozof, religioznawca, kierownik Katedry Filozofii Collegium Civitas w Warszawie i prezes Polskiego Towarzystwa Etycznego.

az12.jpg
Andrzej Zybertowicz o odmowie przyznania mu profesury: to upadek standardów

Do wpisu prof. Tadeusza Gadacza odniósł się prof. Michał Kleiber. Podkreślił, że to "zaskakujący komentarz". - Ja nie wiem, czy pan profesor Gadacz zna dorobek naukowy prof. Zybertowicza. Jeśli zna i uważa, że on jest niedostateczny, to mógł wyrazić swój pogląd, że nie zasługuje na ten tytuł, ale nie powinien tego robić w takiej formie - powiedział prof. Kleiber w "Sygnałach dnia".

Podkreślił, że forma tego wpisu "wyraźnie wskazuje na polityczny kontekst i to jest bardzo smutne". Prof. Kleiber zaapelował "do wszystkich kolegów profesorów, a do prof. Gadacza w szczególności, żeby powstrzymali się od takich komentarzy, które są całkowicie nie na miejscu".

- Patrzmy na sprawy merytoryczne, natomiast nie próbujmy dawać jakichkolwiek interpretacji politycznych, bo one są szkodliwe dla tej sprawy i dla wielu podobnych - powiedział prof. Kleiber.

Decyzja w sprawie tytułu profesora zapadła na razie dopiero na poziomie Sekcji I Nauk Humanistycznych i Społecznych CK. Teraz sprawa trafi do prezydium centralnej komisji i to ono podejmie decyzję.

***

Postępowanie w sprawie przyznania Andrzejowi Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych wszczęła w listopadzie 2017 roku Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

CK wyznaczyła na początku stycznia 2018 roku pięciu recenzentów dorobku naukowca. Zostali nimi: prof. Aleksander Manterys z Instytutu Studiów Politycznych PAN w Warszawie, prof. Marcin Król z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Józef Bańka z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie, prof. Lech Zacher z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i prof. Szymon Wróbel z Uniwersytetu Warszawskiego. Wszyscy opowiedzieli się za nadaniem tytułu profesora Andrzejowi Zybertowiczowi.

Prezydencki doradca zapowiedział na antenie RMF FM, że udostępni w internecie szczegółową analizę dwóch recenzji, w której wykaże, "że dwóch profesorów napisało recenzje nierzetelne".

PAP, paw/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak