Bartłomiej Biskup o stosunkach Sejm-Senat i kandydatach opozycji na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2019 09:47
Dr Bartłomiej Biskup podkreśla, że przepisy jasno mówią, jaką rolę ma Senat w procesie ustawodawczym i wskazuje, że to Sejm ma ostateczny głos w sprawach ustawodawczych.
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup w komentarzu poranka (Sygnały dnia/Jedynka)

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

ag

Czytaj także

Paweł Lisiecki: jest nadzieja, że prace Sejmu będą wyglądały inaczej

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 08:00
- PiS ma największy klub, 48 senatorów, ale jeżeli pozostali senatorowie dogadali się, że chcą wybrać innego marszałka, to wybrali innego marszałka – powiedział w "Sygnałach dnia" Paweł Lisiecki z PiS o wyborze prezydium Senatu. Odniósł się także do słów Jarosława Kaczyńskiego o końcu "totalnej opozycji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gawkowski: Lewica chce być opozycją merytoryczną

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 09:01
Przewodniczący klubu parlamentarnego Lewicy deklaruje, że Lewica chce być opozycją merytoryczną, a nie totalną. - Chcemy być opozycją, która będzie odpowiadała na potrzeby Polek i Polaków. Chcemy wnosić projekty ustaw z kampanii wyborczej. Pracy jest ogrom – mówi polityk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Andrzej Anusz: nie wykluczam próby zmian w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 09:10
- Przewaga opozycji w Senacie jest niewielka. Nie wykluczam, że w przeciągu paru miesięcy może być próba zmienienia władzy marszałka - powiedział w "Komentarzu poranka" politolog i historyk dr Andrzej Anusz. W audycji omówiliśmy także inne bieżące wydarzenia polityczne.
rozwiń zwiń