Prof. Ewa Marciniak: obecność Emmanuela Macrona w Polsce jest bardzo istotna

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 10:08
- Ostatni czas był czasem swoistego ochłodzenia relacji polsko-francuskich, a one są ważne dla relacji dwustronnych i dla obu prezydentów - zauważa prof. Ewa Marciniak z UW. - Charakterystyczne, że kiedy Emmanuel Macron został prezydentem, zadeklarował, że odwiedzi wszystkie 27 państw Unii Europejskiej. Polska była na 21 miejscu na jego liście. Spekulowano, czy prezydent Macron zajmie stanowisko w sprawie reformy sądów w Polsce. Zajął, ale w miarę ostrożnie, bo powiedział, że jest "zaniepokojony sytuacją". Jak na jego emocjonalne wystąpienia posłużył się językiem dyplomacji - podkreśliła.
Audio
  • Komentarz poranka 4.02.2020 (Sygnały dnia/Jedynka)
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
Obejrzyj
202002040840_Ewa_Marciniak

Rozmawiał Piotr Gociek.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: prace w Trójkącie Weimarskim są korzystne dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 07:27
 - Prace w Trójkącie Weimarskim pokazują realny potencjał gospodarczy Polski. Wizyta prezydenta Francji jest w tym kontekście bardzo pozytywna - komentował w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rozwoju Krzysztof Mazur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochód Macrona uległ awarii. Prezydent Francji musiał zmienić pojazd

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 08:10
Opancerzony samochód, którym prezydent Francji przyjechał do Pałacu Prezydenckiego, odmówił wczoraj posłuszeństwa - informuje dziennik.pl. Emmanuel Macron poruszał się specjalnym modelem Renault Espace.FR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Mazur: przemysł hutniczy to przykład, jak polityka klimatyczna działa w praktyce

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 09:06
- Największym problemem hut są opłaty za emisję CO2 - dwutlenku węgla odpowiedzialnego za zmiany klimatyczne. Dzisiaj to średnio około 30 euro od tony - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju. Jak mówił, pokazujemy partnerom europejskim, że nie jest tak, iż w Polsce nie chcemy dbać o klimat. - Chcemy, ale nie obłudnie, i zwracając uwagę na przemysł - zaznaczył.
rozwiń zwiń