Dr Andrzej Anusz o kwarantannie: w walce z epidemią jest kluczowa

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 09:08
 - W sensie psychologicznym na pewno będziemy mieć kryzysy. Dwa tygodnie w izolacji mogą powodować, że część osób będzie się buntowała. Należy się z tym liczyć, ale w sytuacji, w której jesteśmy - obserwując, co dzieje się na świecie - widać, że kwestia kwarantanny ma kluczowe znaczenie w walce z epidemią - mówi w Programie 1 Polskiego Radia dr Andrzej Anusz.
Audio
  • Dr Andrzej Anusz o kwarantannie i wyborach w cieniu epidemii koronawirusa (Komentarz poranka/Jedynka)
Dr Andrzej Anusz
Dr Andrzej AnuszFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jeśli porównujemy, a siłą rzeczy będziemy porównywać, do tragicznej sytuacji we Włoszech, ale także w Hiszpanii, czy we Francji, widać że model, który przyjął polski rząd, czyli że w pierwszym możliwym momencie narzucił wszystkim pewną kwarantannę przynosi efekty - ocenia dr Anusz.

- Dzięki temu nie ma w Polsce tylu ofiar śmiertelnych, a krzywa wzrostu zachorowań przebiega dużo spokojniej. Będzie to element, dzięki któremu ludzie będą wiedzieli, że przebywanie w kwarantannie ma sens - dodaje.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kh
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: Polska zachowała się dobrze, lepiej niż inne kraje

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 09:15
Gość "Komentarza Poranka" w "Sygnałach Dnia" mówił o sytuacji zagrożenia epidemicznego, w której znalazła się Polska oraz o negatywnych skutkach gospodarczych w krajach europejskich spowodowanych pandemią koronawirusa. 
rozwiń zwiń