Spór o pracę Sejmu. Prof. Mieczysław Ryba: nie wiem, co KO chce osiągnąć

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 09:25
- To jest tak, jak w grze. Czasem ktoś się kiwa i kiwa, aż w pewnym momencie w drugą stronę zaczyna biec. Nie chodzi o to, by się kiwać, tylko o to, by gole zdobywać. Jeśli to jest gra ze strony opozycji, to do własnej bramki. Nie wiem, co opozycja, szczególnie Borys Budka, chce osiągnąć, wchodząc w taki spór. W tej chwili Polacy oczekują bardzo szybkich działań - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Mieczysław Ryba.
Audio
  • Prof. Mieczysław Ryba: nie wiem co opozycja, szczególnie Borys Budka, chce osiągnąć wchodząc w spór dotyczący pracy Sejmu (Komentarz poranka/Jedynka)
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: Verconer/ Shutterstock

We wtorek odbyły się posiedzenia Prezydium Sejmu oraz Konwent Seniorów, podczas których marszałek Sejmu Elżbieta Witek przedstawiła propozycje zmian w regulaminie i wprowadzenia tam nowych rozwiązań dotyczących organizacji posiedzeń Sejmu w czasie epidemii i stanów nadzwyczajnych. Projektowane nowe reguły miałyby dotyczyć już piątkowego posiedzenia, na którym Sejm ma zająć się rządowym projektem pakietu antykryzysowego.

sejmm 1200.jpg
Zmiany w regulaminie Sejmu. Posiedzenie ws. "tarczy antykryzysowej" częściowo zdalne

Elżbieta Witek poinformowała, że prezydium Sejmu przyjęło projekt uchwały o zmianie regulaminu Izby. Zgodnie z propozycjami, które marszałek Sejmu przedstawiła, na sali plenarnej ma być ograniczona liczba posłów - przedstawiciele każdego klubu, a pozostali posłowie mają mieć możliwość udziału w posiedzeniu Sejmu zdalnie.

Wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska oceniła, że panuje chaos w kwestii organizacji posiedzenia piątkowego Sejmu. - Rozwiązania, które przygotowała pani marszałek Sejmu, tak naprawdę łamią regulamin Sejmu, więc bardzo trudno pracować nawet w tak trudnych warunkach, wyjątkowej sytuacji, wiedząc, że to, co przygotowujemy, jest niezgodne z zasadami, które powinny w polskim Sejmie obowiązywać - powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski.

Jedynka/PAP/kk
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Saryusz-Wolski: opozycja bawi się sprawą koronawirusa jak dziecko zapałkami

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2020 21:16
- W sprawie koronawirusa nie ma żartów. A opozycja się tym bawi jak małe dziecko zapałkami. Mówienie o tym, że rząd chce coś zataić, to polityczne chuligaństwo. Przekroczono tu kolejne granice. A chodzi o zdrowie całej społeczności - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń