Dr Biskup: posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:15
- Posłowie, jak każdy z nas, obawiają się o swoje zdrowie. Szczególnie jeśli ktoś ma różne inne czynniki, które mogą sprzyjać zakażeniu, czy ciężkiemu przebiegowi koronawirusa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia dr Bartłomiej Biskup, odnosząc się do planowanego na dziś posiedzenia Sejmu. Miało ono odbyć się w trybie zdalnym, ale nie zgodzili się na to politycy PO i Konfederacji. Część posłów nie zamierza pojawić się na Wiejskiej i - jak informują media - przesyła usprawiedliwienia. 
Audio
  • Dr Bartłomiej Biskup o posiedzeniu Sejmu (Komentarz poranka/Jedynka)
Bartłomiej Biskup
Bartłomiej BiskupFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Parlamentarzyści zbiorą się w Sejmie z powodu tylko jednego punktu obrad, by pod koniec tygodnia - już w trybie zdalnym - przyjąć specustawę o "tarczy antykryzysowej" dla przedsiębiorców. Posiedzenie Sejmu ma rozpocząć się o 14.00.

Zwołano je ze względu na decyzję klubu Koalicji Obywatelskiej i koła Konfederacji, które nie zgodziły się na zdalne obrady bez wcześniejszej zmiany regulaminu Sejmu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

kh

Czytaj także

Dr Bartłomiej Biskup: od początku komunikowanie o koronawirusie było spójne

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 10:03
- Od początku komunikowanie o koronawirusie było spójne i metodyczne. Tak się powinno robić w PR. Mówić prawdę i komunikować regularnie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia politolog, dr Bartłomiej Biskup.
rozwiń zwiń