Prof. Czauderna: doniesienia o skuteczności leków na SARS-CoV-2 są oparte na niewielu przypadkach

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 10:02
- Ciągłe badania dotyczące leczenia koronawirusa się toczą. Doniesienia skuteczności leków są oparte na niewielkich liczbach przypadków - mówił na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Piotr Czauderna z Akademii Medycznej w Gdańsku. 
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lunatta

Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" zaznaczył, że Europa, żyjąc od lat w poczuciu bezpieczeństwa, nie była przygotowana na epidemię.

Profesor wyjaśnił, że świadomość tego, jak należy się chronić  i jakich środków ochrony indywidualnej wymagają przypadki zakażenia koronawirusem, jest dzisiaj powszechna. 

- Myślę, że to wynikało też z dostępności środków ochrony indywidualnej. Zaczynają docierać transporty z Chin, więc mam nadzieję, że sytuacja będzie się poprawiała - uważał prof. Piotr Czauderna. 

Rozmówca Katarzyny Gójskiej tłumaczył, że wytyczne dotyczące skutecznej walki z epidemią koronawirusa dzielą się na trzy obszary.

- Pierwszy obszar dotyczy tego, jak należy się chronić, jak izolować chorych, drugi to diagnostyka, a trzeci leczenie - wyjaśnił.

- W przypadku trzeciego obszaru pojawia się coraz więcej wytycznych. Dokument, który wydało Polskie Towarzystwo Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych (PTEiLChZ) przedstawia alternatywy lecznicze w zakażeniu koronawirusem - dodał. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Rozmawiała: Katarzyna Gójska 

Gość: prof. Piotr Czauderna (Akademia Medyczna w Gdańsku) 

Data emisji: 30.03.2020 r.

Godzina emisji: 8.40

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak