Prof. Henryk Domański: cokolwiek rząd zaproponuje ws. wyborów zostanie oprotestowane

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 09:15
- Mamy do czynienia z grą polityczną, walką polityczną. Myślę, że cokolwiek by nie zaproponował obóz rządzący w sprawie wyborów prezydenckich, to zostałoby to oprotestowane, kontestowane przez partie opozycyjne, w szczególności przez Platformę Obywatelską - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog prof. Henryk Domański.
Audio
  • Prof. Henryk Domański: cokolwiek by nie zaproponował obóz rządzący w sprawie wyborów, to zostałoby to oprotestowane (Komentarz poranka/Jedynka)
Henryk Domański
Henryk DomańskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

skrzynka na listy 1200 shutterstock.jpg
Wybory prezydenckie 2020. Sejm uchwalił ustawę ws. głosowania korespondencyjnego

W poniedziałek (6.04) uchwalona została ustawa, zgodnie z którą wybory prezydenckie w 2020 roku zostaną przeprowadzone wyłącznie w drodze głosowania korespondencyjnego. Ustawa trafi teraz do Senatu, który ma 30 dni na jej procedowanie.

Ustawę krytykowała cała opozycja, której przedstawiciele oceniali, że nie daje ona szans na rzetelne wybory. Według PiS, obecna sytuacja jest nadzwyczajna, dlatego "nadzwyczajne środki są wskazane". 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Piotr Gociek.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: nie można wprowadzić stanu nadzwyczajnego tylko po to, żeby przesunąć wybory

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 07:31
- Opozycja w sposób nieodpowiedzialny, tylko dla realizacji swojego partykularnego interesu politycznego, w sytuacji kiedy kandydaci opozycji - jak wynika z sondaży - nie mają dzisiaj szans, żeby skutecznie zmierzyć się z prezydentem Andrzejem Dudą, szuka innego sposobu, żeby te wybory storpedować - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń