Prof. Zbigniew Krysiak: PO zrobi błąd, jeśli nie zgłosi nowego kandydata na prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:10
- Trudno powiedzieć, czy Platforma Obywatelska zgłosi nowego kandydata. Ja myślę, że tak. Zrobiliby błąd, gdyby nie zgłosili nowego kandydata. Małgorzata Kidawa-Błońska spadła w rankingach poparcia do poziomu 2 proc. To byłoby nierozsądne, gdyby władze Platformy ją nadal trzymały w pozycji kandydata - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zbigniew Krysiak. Kto, według gościa "Komentarza poranka", powinien zastąpić Kidawę-Błońską?
Audio
  • Prof. Zbigniew Krysiak: PO zrobi błąd, jeśli nie zgłosi nowego kandydata na prezydenta (Komentarz poranka/Jedynka)
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W środę wieczorem ogłoszono, że Prawo i Sprawiedliwość i Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie dotyczące tegorocznych wyborów prezydenckich.

Jak poinformowano "po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie".

Wybory mają odbyć się korespondencyjnie, a Porozumienie poprze ustawę o głosowaniu korespondencyjnym i jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z PiS, propozycję jej nowelizacji.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Krzysztof Świątek.

Jedynka/PAP/kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Strategia KO jedną z najgorszych". Dr Maciej Onasz o kampanii prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2020 12:22
- Cała kampania została zdominowana przez koronawirusa. Koalicja Obywatelska przyjęła radykalną strategię konfliktu ze stroną rządową i krytykowania wszystkiego. To niezgodne z tym, jak zachowuje się społeczeństwo w czasie kryzysu - ocenił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń