Prof. Henryk Domański: Trzaskowski odzyska to, co straciła Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 09:11
- Rafał Trzaskowski, w mojej ocenie, odzyska to, co straciła Małgorzata Kidawa-Błońska, czyli z tych 4-5 procent wróci, jak sądzę, do poziomu 25-26 proc., ponieważ takie jest zadanie i takie są oczekiwania nie tylko liderów Platformy i Koalicji Obywatelskiej, ale także elektoratu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański (PAN).
Audio
  • Prof. Henryk Domański o wyborach prezydenckich (Komentarz poranka/Jedynka)
Henryk Domański
Henryk DomańskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Nie ma znaczenia, co Trzaskowski będzie mówił, jaki będzie program reprezentował. Liczy się to, że on reprezentuje ten obóz, tę siłę polityczną, która jest kojarzona z anty-PiSem - ocenia profesor.

Zaznacza, że nie zdziwi go spadek notowań Władysława Kosiniaka-Kamysza, które w jego opinii, były zawsze zawyżone. - Natomiast jeżeli chodzi o Szymona Hołownię, to powoli zacznie tracić te 7-8 procent, które uzyskał za czasów kandydowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - dodaje.

- Prawdopodobnie sztab Trzaskowskiego nastawia się na to, że będzie druga tura i że wejdzie do niej - obok prezydenta Andrzeja Dudy - Rafał Trzaskowski - mówi prof. Henryk Domański.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski. 

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Henryk Domański: zły wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej przełoży się na złe notowania partii

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 09:22
- Zły wynik Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich będzie świadectwem tego, że Platforma Obywatelska zużyła się w świadomości społecznej. Zły wynik kandydatki przełoży się na złe notowania partii - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia socjolog, prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń