Rzecznik Praw Dziecka: państwo musi być surowe wobec sprawców przestępstw na szkodę dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 09:18
- Przyzwolenie, traktowanie sprawców przestępstw na dzieciach łagodnie, było przez wiele lat domeną niektórych środowisk prawniczych, tak się ukształtowała świadomość niektórych sędziów. To jest niedopuszczalne. Przepisy muszą być surowe, ale muszą być także stosowane. Niezależnie, czy to jest Jan Kowalski, czy wielki celebryta, musi ponieść surową karę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak.
Audio
  • Rzecznik Praw Dziecka: państwo musi być surowe względem sprawców przestępstw na dzieciach (Komentarz poranka/Jedynka)
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak
Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W audycji "Komentarz poranka" rozmawialiśmy z Rzecznikiem Praw Dziecka Mikołajem Pawlakiem o filmach dotyczących pedofilii, jakie można było niedawno obejrzeć w telewizji. Chodzi o materiał Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" o sopockim klubie, w którym miało dochodzić do molestowania i gwałtów na nastolatkach. Z kolei bracia Tomasz i Marek Sekielscy w "Zabawie w chowanego" przedstawili historie dzieci wykorzystywanych przez duchownych.

- Państwo musi działać sprawnie. Musi być surowe względem sprawców przestępstw na dzieciach. Nie może być taryfy ulgowej. Rozleniwienie państwa powodowało, że ci ludzie mogli takie zbrodnie na dzieciach popełniać - podkreślił Rzecznik Praw Dziecka i dodał, że sprawom ukazanym w filmach - szczególnie tym Latkowskiego - trzeba się (ponownie) przyjrzeć.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiał Katarzyna Gójska.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powrót dzieci do przedszkoli. Na razie grupy nie są liczne

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:27
Od 6 maja przedszkola mogą wznowić opiekę nad dziećmi. Mimo że z każdym dniem otwierają się kolejne placówki, to w większości z nich nie widać tłumów przedszkolaków. Powód? Rodzice wolą jeszcze pozostawiać swoje pociechy w domach.
rozwiń zwiń