Tomasz Grodzki pozoruje działania Senatu? Prof. Młyńczyk: trudno mu wprost stawiać jakieś zarzuty

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 09:25
- Nawet jeżeli marszałek Tomasz Grodzki pozoruje pewne działania w Senacie ws. ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich, robi to dość sprawnie i trudno mu wprost stawiać jakieś zarzuty - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Łukasz Młyńczyk z Uniwersytetu Zielonogórskiego. 
Audio
Siedziba Senatu w Warszawie
Siedziba Senatu w WarszawieFoto: Shutterstock / Artur Bogacki

Gość "Komentarza poranka" w "Sygnałach dnia" odniósł się do słów marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która powiedziała, że obecnie niemożliwe jest wyznaczenie terminu wyborów prezydenckich. Wskazała, że przyczyną są przedłużające się prace Senatu nad ustawą dotyczącą organizacji głosowania.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

Rozmawiał Grzegorz Jankowski. 

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Ewa Marciniak: Senat będzie przeciągał procedowanie projektu PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 09:20
- Sądzę, że Senat wykorzysta swoje możliwości, żeby przeciągać procedowanie projektu w sprawie głosowania korespondencyjnego. Projekt Prawa i Sprawiedliwości musiałby już w tym tygodniu trafić pod obrady, by przed 10 maja prezydent mógł go podpisać - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia politolog prof. Ewa Marciniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedłużone prace nad ustawą dot. wyborów. Fogiel: ewidentnie widoczna zła wola ze strony kierownictwa Senatu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 08:14
- Relacje naszych senatorów wskazują, że ze strony większości senackiej są próby blokowania prac nad ustawą dotyczącą wyborów prezydenckich. Marszałek Grodzki deklarował sprawne działanie, ale okazuje się, że nie dotrzymał słowa - powiedział Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Toczy się bardzo cyniczna gra nastawiona na destrukcję państwa". Marszałek Sejmu o działaniach Senatu

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 07:38
- Dzisiaj nie można mówić o terminie wyborów, dlatego że ustawa, która reguluje proces wyborczy, jest w Senacie. Jak widzimy, od dwóch tygodni nic się w Senacie nie wydarzyło - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Programie 1 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń