Prof. Mieczysław Ryba: PO demobilizuje własny elektorat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2020 09:18
- Działania Platformy Obywatelskiej powodują demobilizację własnego elektoratu. One miały już miejsce w maju, kiedy notowania Małgorzaty Kidawy-Błońskiej spadły do poziomu niszowego kandydata - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Mieczysław Ryba. 
Audio
Prezydent Warszawy, kandydat PO w wyborach na prezydenta RP Rafał Trzaskowski  przemawia podczas spotkania z mieszkańcami Poznania
Prezydent Warszawy, kandydat PO w wyborach na prezydenta RP Rafał Trzaskowski przemawia podczas spotkania z mieszkańcami PoznaniaFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

ans 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Mieczysław Ryba: podmiana kandydata w PO byłoby przyznaniem się do błędu

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 09:10
Państwowa Komisja Wyborcza stwierdziła w przyjętej w niedzielę uchwale, że "w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów". Kodeks wyborczy stanowi, że w takiej sytuacji stosuje się przepisy mówiące również o tym, że marszałek Sejmu wyznacza datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni od dnia zarządzenia wyborów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komentarz dnia": koronawirus, wybory prezydenckie, Małgorzata Kidawa-Błońska

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 15:59
Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny") i Michał Kolanko ("Rzeczpospolita"). Publicyści dyskutowali m.in. o trzecim etapie znoszenia obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa, a także o ustawie PiS w sprawie wyborów prezydenckich, która trafiła już do Senatu oraz o problemach Platformy Obywatelskiej i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.
rozwiń zwiń