Dr Tomasz Żukowski: opozycja znów chciała zaatakować ministra zdrowia i uderzyć w rząd

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 09:27
- Gdyby wczoraj nie było tego głosowania nad wotum zaufania dla rządu, tej debaty i bardzo dobrego wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, to w Sejmie byłoby tylko głosowanie nad wotum nieufności w stosunku do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dr Tomasz Żukowski z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. Dr Tomasz Żukowski: gdyby nie to głosowanie opozycja wykorzystałaby głosowanie nad wotum nieufności dla ministra zdrowia (Komentarz poranka/Jedynka)
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz Żukowski Foto: Polskie Radio

- Opozycja, atakując szefa Ministerstwa Zdrowia, mogłaby uderzyć w rząd. Nie ulega wątpliwości, że taki był jej główny cel, w myśl zasady, że zdestabilizowanie i osłabienie wizerunku rządu jest warte nawet tego, żeby podważyć nasze poczucie bezpieczeństwa - dodał gość Jedynki.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

Rozmawiała Katarzyna Gójska.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Jabłoński: Trzaskowski wrócił w sondażach do średniej, która przysługuje PO

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 09:20
- Zderzenie dwóch partii - PiS i PO - jest wpisane w logikę obecnej sceny politycznej. Wydaje się, że szans na duże zmiany na tej scenie nie ma - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Arkadiusz Jabłoński z KUL. Czy będzie II tura wyborów prezydenckich? - Sondaże są bardzo niejednoznaczne - ocenił gość Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosiniak-Kamysz albo Hołownia w II turze? Chwedoruk: to już zupełnie nierealne

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 09:10
- Wiele wskazuje na to, że te wybory prezydenckie będą zupełnie inne jeśli chodzi o obecność trzeciego kandydata. Po raz pierwszy od dawna chyba nie będzie mocnego trzeciego kandydata (...) Myślę, że wejście Władysława Kosiniaka-Kamysza albo Szymona Hołowni do II tury jest już zupełnie nierealne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Rafał Chwedoruk, politolog z UW.
rozwiń zwiń