Relokacja uchodźców. Prof. Grabowska: każde działanie pod przymusem nie zda egzaminu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 09:42
- Każde działanie, które ma się odbyć pod przymusem, nie jest dobre i nie zda egzaminu, o czym wiedzą osoby, które kierują Unią Europejską, jak i instytucje, które w tej materii się wypowiadają i podejmują określone decyzje - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Genowefa Grabowska. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Lukasz Z

Od kilku miesięcy w Unii Europejskiej toczy się ożywiona dyskusja na temat nowego Paktu w sprawie Migracji i Azylu. W najbliższych tygodniach Komisja Europejska zamierza upublicznić projekt dokumentu. 


Posłuchaj
08:20 [ PR1]PR1 (mp3) 19 czerwiec 2020 08_39_42.mp3 Komentarz poranka 19.06.2020 (Jedynka)'

W kwestii migracji i uchodźców rządy państw Grupy Wyszehradzkiej mówią jednym głosem: UE powinna porzucić ideę obowiązkowego mechanizmu relokacji. To stanowisko podziela też większość obywateli Czech, Polski, Słowacji i Węgier. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. Rozmawiała Katarzyna Gójska. 

IAR/ans 

Czytaj także

Wraca temat przymusowej relokacji uchodźców. Krasnodębski: to element nacisku, głównie na V4

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2020 08:39
- Kwestia relokacji uchodźców jest także starciem ideowym dotyczącym tego, w którym kierunku mają zmierzać społeczeństwa Europy - czy mają zachować swoją tożsamość, czy stać się społeczeństwami wielokulturowymi - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
rozwiń zwiń